Antalya Dosso Dossi Fashion Show 2012

Author

Categories

Share

Yılda iki defa gerçekleşen ve hazır giyim ürünlerinin sergilendiği Dosso Dossi Fashion Show’da 5 bine yakın alıcı geldi. Laleli, Osmanbey ve Merter esnafı ile ağırlığı Rusya’dan gelen alım heyetlerinin buluşturan fuarda, 7 günde 40 milyon dolarlık satış yapılması bekleniyor. Dosso Dossi Fashion Show’un bu yıl ilk defa Antalya’da gerçekleştirildiğini dile getiren fuarın kurucusu Hikmet Eraslan, şu bilgileri verdi: “Öncelikle buraya gelecek olan alıcıların hepsinden 15 bin dolarlık alım garantisi istiyoruz. Buradaki konaklama ücretleri de bize ait. 7 oteli onlar için kapattık. Buraya gelip beğendiği mallara bakıyor, satın alıyor. Aralarında kesinlikle pazarlık payı yok. Gelmeden önce fiyatlarını bize bildiriyorlar. Alıcı ve marka aralarında kesinlikle satış yapmıyor. Bu işlemi direk markayla değil bizim üzerimizden gerçekleştiriyor. Alıcı parayı bize ödüyor, malı da bizden alıyor. Malı, alıcıya da biz teslimatını gerçekleştiriyoruz.”
Dosso Dossi Fashion Show’un sadece bir fuar olmadığını ifade eden Eraslan, aynı zamanda 7 gün boyunca konserler ve aktivitelerle alıcıların gönlünü hoş tutmaya çalıştıklarını belirtti. Eraslan, şöyle devam etti: “Buraya katılan şirketlerin sayısını 150 ile sınırlı tutuyoruz. Bu konuda çok seçiciyiz. Alıcının siparişlerini karşılayabilecek şirketleri getiriyoruz. Bazı şirketler bir yıl içerisinde gerçekleştirdiklerini satış cirosunun tamamını burada yapıyor. Gelen katılımcı sayısı her yıl yüzde 40-60 artıyor. Bu fuar artık marka haline geliyor. Bir çok şehirden markalar, ‘biz de katılalım’ diye talepte bulunuyor. Önümüzdeki ocak ayında yapacağımız fuarda Ankara’dan esnafı da alabiliriz. Fuar gittikçe büyüyüp, 3 yıl içinde 150 milyon dolarlık satışa ev sahipliği yapacak.”

ÜRETİCİLERE AYRI ALAN AÇILACAK
Önümüzdeki yıldan itibaren fuarı kumaşçılara da açacaklarını dile getiren Eraslan, “Burada üretici de olmalı diye düşünüyoruz. Gelecek fuarda onlar için 30-40 stand vereceğiz” dedi.

Author

Share