Anne Sütüne En Yakın Mama

Author

Categories

Share

Anne Sütüne En Yakın Mama

Bebekler annelerin verdiği süt ile hayata tutunur. Anne sütü ile beslenen bebeklerde zekâ geriliği ve diğer olumsuzluklar olmaz. Hatta bebek daha fazla zeki olur ve diğer akranlarına göre fark yaratır. Bu nedenle annenin sütü bir zaman sonra yeterli olmayabilir. Bunun için anne süt yapıcı besinler tüketmeli bebeğe en doğal olan sütü yani anne sütünü vermelidirler. Bazı anneler ise kendi sütlerini bebeklerine bir türlü veremezler. Bebek anne sütünü kabul etmez. Bu nedenle anneler bebeklerini besleyebilmek uğruna yapay yollara yani mamalara başvururlar. Her ne kadar anne sütünü tutmasa da mamalar, anne sütüne yakın olan mamalar bebek açısından faydalı olabilmektedir. Bunun için anne sütüne en yakın mama adlarını araştırmalı, marketlerden almak yerine bunu eczanelerden alma yolunu seçilmelidir.

anne-sutune-en-yakin-mama

Aptamil dünya çapında en çok tanınan mama ismidir ve anne sütüne en yakın mama türüdür. Bir paketi standart bir aileye göre biraz pahallı gelebilir. Fakat içinde bulunan yüksek mineraller ve vitaminler sayesinde bebeğin sağlığını koruyor eve onun yeterli bir şekilde beslenmesine katkıda bulunuyor. Aptamil hem marka hem de anne sütüne en yakın mama gurubuna girmektedir. Aptamil mama sindirim sistemini düzenleyerek bebeğin bağırsak hareketlerini de düzenliyor. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız bunu en az 6 ay kadar sürdürün. Çünkü hiçbir şey anne sütünün yerini alamaz. Daha sonra ek besin olarak aptamil takviyesine geçebilirsiniz. Bir ikinci mama türü ise hero baby mamadır. Fiyat bakımında her ailenin rahatlıkla alabileceği bir marka ismidir. İçinde yoğun miktarda vitamin kalsiyum ve mineraller bulunmaktadır. Bebeğinize rahatlıkla kullanabileceğiniz, sağlıklı bir mama türüdür. Dünya isim yapan hero baby ve aptamil anne sütüne en yakın mama değerdedir. Bir diğer süt ise eşek sütüdür.

Belki inanmayacaksınız ama eşek sütü anne sütüne en yakın süt gurubundandır. Bebeğiniz hiç emziremeyen anneler eşek sütünü özel olarak sipariş edebilirler. Bebek sanki anne sütü içmiş gibi sağlıklı olur. Eğer mama kullanma yöntemini seçtiyseniz size önerdiğimiz bu üç ismi alabilir, bebeğinize daha sağlıklı mamalar yedirebilirsiniz. Bebek 6 aydan sonra mamaya başlamalıdır. Çünkü anne sütü artık eskisi kadara yeterli olmayabilir. 8. Aya geldiğinde bebeğe ek gıda takviyesi verilmelidir. Bu gıdalar lif içeriği zengin olan sebze çorbaları, meyve püreleri ve hafif tatlılar. Artık bebeğinizi tamamen anne sütünden kestiğiniz zaman mama vermek şartı ile bir de ek besin yöntemini seçmelisiniz. Bebek böylece daha sağlıklı beslenecek, vitaminlerini artık ek gıda ve mamalardan alarak yaşamına kaldığı yerden devam edecektir. Eğer bebeğinize anne sütü değerinde mamalar yedirmek istiyorsanız bir kurusu pahallıda olsa aptamil en faydalı marka bir mama türüdür. Onu doğru ölçeklerde ayarlayarak biberonda yapın ve bebeğinize ihtiyaç duyduğu kadarını verin. Bebeğinize mümkün oldukça anne sütü verin.

Author

Share