Anne Sütüne En Yakın Mama | Hanımların Dünyası

loading...

Anne Sütüne En Yakın Mama

Anne Sütüne En Yakın Mama

Anne Sütüne En Yakın Mama

Bebeğin sağlıklı gelişimi için ilk 6 ay kadar anne sütü alması gerekir. Anne sütünde neredeyse her vitamin mevcuttur fakat D vitamini çok az olduğundan bebeğin zekâ gelişimi için yeterli olmayabilir. Bu nedenle doktorların tavsiyesi D vitamini ek olarak bebeğe verilmesidir. Bunun için anne sütünde olmayan D vitaminin eksikliği D vitamini damlası ile son bulabilir. Bebek hem anne sütünden sınırsız bir şekilde faydalanacak hem de gerekli olan D vitamini ilaç yolu ile sağlayacaktır. Bazı bebekler doğumdan itibaren anne sütünü istemez. Bu anneleri oldukça üzer. Hiçbir vitamin hatta yapay mamalar anne sütünün yerini dolduramaz. Bu nedenle bu sütten eksik kalan bebeklere anne sütüne en yakın mama tavsiyelerini sizlerle sunacağız. Bakalım bu birebir olmasa da anne sütüne yakın mamalar neler hep birlikte öğrenelim mi?

Aptamil Anne Sütüne En Yakın Mama Olarak Tavsiye ediliyor. Evet uzmanları yaptığı bir çalışmaya göre gerçekten anne sütüne en yakın mama olarak aptamil yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Bebeğin bu mama takviyesi ile sağlıklı beslenmesi mümkün olabilmektedir. Bir diğer mama ise dünyada ilk olarak üretilen SMA bebek mamasıdır. İçeriğinde bulunan enzimler ve bol takviyeli vitaminler sayesinde bebek daha sağlıklı besleniyor ve metabolizması en iyi şekilde çalışıyor. En çok tercih edilen ve anne sütü ile eş değerde olan bu mamayı alarak bebeğinizin anne sütü eksikliğini bu şekilde giderebilirsiniz. SMA içeriğinde bulunan yardımcı besinler ayrıca bebeğin zekâ gelişimini de en iyi şekilde geliştiriyor. Bebeğim fazla kilo almasın ve sağlıklı bir mama ile beslensin diyorsanız aptamil ve SMA mamaları seçebilirsiniz. Bunun için aklınızda kalan soruları bu mamaların üretim şekline ve tarihine giderek sorgulayabilir mama hakkında aklınıza takılan en küçük ayrıntıyı bilgi çerçevesinde öğrenerek sağlayabilirsiniz.

Mamalara geçmeden önce eğer sütünüz varsa bebeğinizi sık aralıklarla emzirme yöntemlerine geçin. Bebeğin sizi istemesi için dikkat etmeniz gereken detaylar var. Öncelikle meme ucunuzu bir pamuk ve gülsuyu ile temizleyin. Daha sonra hijyeninden emin olduğunuz meme ucuna evde bulundurduğunuz hakiki baldan parmak ucunuz ile alarak göğüs kafesinin kenarlarına sürün. Bebek o muhteşem tadı aldıktan sonra memenizi emecek o esnada sütün tadına da vararak kuvvetli bir şekilde çekmeye devam edecektir. Bu sizin bebeği süte alıştırmanız için kullanabileceğiniz doğru bir taktiktir. Bunu birkaç kez deneyin olumlu sonuçlar alacak bebeğinizin mamalara ihtiyacı kalmadan sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlık edinmiş olacaksınız. Unutmayın bebeğin en çok ihtiyaç duyduğu süt anne sütüdür. Bunu vermek için pes etmeyin ve çeşitli yollarını arayın.

Bebeğe en yakın mama bir de eşek sütüdür. Evet inek sütü direk olarak bebeğe verdiğinden içeriğinde bulunan enzimler ve sindirilme gücü zor olduğunda bebeğin beyin gelişimini de olumsuz etkileyebilmektedir. Eşek sütü neredeyse bir anne sütü ile aynı değerlere sahiptir. İnek sütünü uygun fiyatlarla almanıza rağmen alacağınız 1 litre kadar eşek sütü oldukça pahalıya gelmektedir. Bunu bulabilmekte bir hayli zordur. Hero baby mamaları da anne sütüne yakın içeriklere sahiptir. Bunun için hem uygun hem de faydalı bebek mamalarından faydalanabilir hero baby mamasını tercih edebilirsiniz. Sizlere birbirinden kaliteli marka adı altında üretilen ve satışı son hızla devam eden kaliteli bebek mamalarından bahsettik. Anne sütüne en yakın mama hangisi merak ediyorsanız yazdıklarımızı dikkatlice okuyun ve mamalar hakkında analizlerinizi uygulayın. Bebeğin sağlıklı olması öncelikle anne sütünden geçer.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb