Anne Gardırobunda Bulunması Gerekenler

Author

Categories

Share

Anne Gardırobunda Bulunması Gerekenler

 

 

Özellikle yeni anneler vaktinin büyük bir kısmını ev, iş hayatı ve çocuk bakımıyla geçirdiğinden alışverişe ve modayı yakından takip etmeye vakit ayıramamaktan şikâyet etmektedir. Bu nedenle zamanla modadan ve stilden uzaklaşan anneler kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmediği gibi loğusa depresyonundan da uzun süreler kurtulamamaktadır. Aslında bakımlı ve güzel görünmek sadece anne giyim konusu değil aynı zamanda anne sağlığını da psikolojik anlamda ciddi şekilde etkilemektedir. Peki, anne gardırobunda bulunması gerekenler ne olmalı ki, anne alışverişe uzun süre çıkamasa dahi şıklığından bir şey kaybetmesin.

Klasik parçalar mutlaka yerini almalı Klasik parçalar her durumda kurtarıcı olmaktadır. Bu nedenle hamilelik öncesinde ve hamilelik sırasında uzun süreler idare edebilmek için gardırobunuza birkaç klasik parçayı eklemenizi öneriyoruz. Örneğin bir beyaz gömlek, bir siyah kumaş pantolon ya da klasik bir elbise mutlaka bulunmalı. Bu kıyafetleri güzel aksesuarlarla kombinleyerek harika görünüme kavuşabilirsiniz. Eteklerden birkaç çeşit bulundurun Kadın ve şıklık denildiğinde ilk olarak akla gelen etekler ve bu parçalarla yapılan kombinasyonlardır. Bu nedenle annelerin olası sürpriz davetlere hazırlıklı yakalanması için birkaç etek modelini gardırobunda bulundurmalıdır.

Anne gardırobunda bulunması gerekenler arasında etekler maksi, kısa ve kalem etek şeklinde olabilir, tabi karar verilecek etek modelinin vücuda uygun olarak seçilmesi gerekir. Triko parçalar kışın vazgeçilmezi Nasıl ki yazın üfül üfül elbiseler bizler için harika seçimlerse kışın vazgeçilmezi de trikolardır. Eğer kilo probleminiz varsa ve doğumdan sonra bu durum sizi rahatsız ediyorsa seçiminizi ince örgü trikolardan yana yapmanızı öneriyoruz. Çünkü eğer kaba örgülü trikoları seçerseniz bu sizi çok daha kilolu gösterecektir. Birkaç çeşit ayakkabı bulundurun Günlük yaşamdan davetlere kadar gün içinde çok farklı yerlere gidebilirsiniz. Bunun içinde birkaç çeşit ayakkabıya mutlaka ihtiyacınız olacak.

Hazırlıklı olmak için gardırobunuzda bir topuklu stiletto, bir babet, bir sandalet ve bir bot şeklinde farklı tür ayakkabı olsun. Bundan fazlasına da aslında çok da gerek yok. Bu farklı ayakkabı çeşitlerini gardırobunuzda bulunmaya çalışırken sayıyı abartmamalısınız. Çok da aşırıya kaçmanıza gerçekten gerek yok. Çeşitli şallar ve pançolar gibi aksesuarlar Özellikle yeni anneler loğusalık zamanında üşüme problemi yaşamaktadır. Bu nedenle yaz ya da kış fark etmez mevsime uygun olarak anne gardırobunda bulunması gerekenler arasında mutlaka şallara ve pançolara yer vermelisiniz. Hele ki pantolon, etek ya da şortlarla muhteşem uyumunu gördüğünüzde bu parçaları sırf şıklık için dahi kombinlerinizde kendiliğinden kullanacaksınız.

Author

Share