Ankara Shoppingfest 2012 Alışveriş Festivali Çılgınlığı Konser Takvimi | Hanımların Dünyası

loading...

Ankara Shoppingfest 2012 Alışveriş Festivali Çılgınlığı Konser Takvimi

Ankara Shoppingfest 2012 Alışveriş Festivali Çılgınlığı Konser Takvimi

Açılış Gongu 8 Haziran’da

-ANTARES’TE İLK GONG-
Festivale 500 bin Lira katkı sağlayarak açılış gongu etkinliğine adını yazdıran Antares Alışveriş Merkezi aynı zamanda ünlü top model Doutzen Kroes’ın elinden festivalin ilk açılış gongunu vuracak. Konser, kortej, gösteri grupları etkinliklerine sahne olacak açılış gongu etkinliği 8 Haziran Cuma günü Antares’te gerçekleştirilecek. Antares’te Ayrıca sanatçı Murat Boz sahne alacak. Gong’un vurulması ile birlikte Ankara’nın 7 bölgesinden atılacak havai fişekler gökyüzünü aydınlatacak.

Murat Boz Konseri

Karadeniz Ereğli’de doğan Murat Boz, 1996 yılında İstanbul’a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey’de vokalist olarak görev alan Murat Boz, 1999 senesinde Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği “Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması”nda birinci oldu. Murat Boz; Mayıs 2011’de “Aşklarım büyük benden” isimli 3. albümünü yayınlamıştır.Program:

Sunucu : Vatan Şaşmaz
Dj White Angel Show
Murat Boz Konseri
Örümcek Adamlar Antares Gökdelenine Tırmanma ve Açılış Bayrağı Dikilmesi
Rus Ateş Show
Belediye ve Ato Binasından ve Ankara’ya Hakim 6 Tepeden Havai Fişek Show
Örümcek Adamlar

Tarkan Konser

Konser Tarihi: 9 Haziran 2012 – 20:00
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi KarşısıTüm Avrupa’ yı, Rusya’yı ve Türki Cumhuriyetleri’ni kapsayan, Orta Doğu’dan, Güney Amerika’ya ve hatta Avusturalya’ya kadar uzanan başarılarıyla, Tarkan, tartışmasız, Türkiye’nin yurtdışındaki en önemli temsilcilerinden biridir. Albümleri bugüne kadar 15 milyon adedin üzerinde satan ve “Dünya Müzik Ödülü” almış olan sanatçının 1992’den bugüne kadar piyasaya çıkan her hit şarkısı liste başı olmuştur. “Şımarık”, “Şıkıdım”, “Hüp”, “Kuzu Kuzu” ve “Dudu” gibi şarkıları ile çağdaş Türk pop müziğinin standardlarını belirleyen Tarkan’ın imajı, dünyanın önde gelen markalarının da ilgisini çekmis ve sanatçıyla uzun süreli işbirliktelikleri yapmışlardır. Hem kişiliği hem de müziği Türk kültürünün zengin dokusuyla işlenmiş olan Tarkan’ın yarattığı etkinin kalıcılığı yadsınamaz. Müzik tutkusu ile beslenen ve daima bir adım önde duran Tarkan, bir sonra geleni hisseder. Bir sonra söylenecek onun şarkısıdır. Bir sonra beklenen de Tarkan’ın ta kendisi.

Emre Aydın Konseri

Konser Tarihi: 9 Haziran 2012 – 20:00
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi KarşısıSanatçı, 2012’nin Mart ayında iki şarkıdan oluşan “Beni Biraz Böyle Hatırla” isimli single’ını yayınladı. Single, fiziksel çıkışından bir hafta önce yayınlandığı tüm dijital platformlarda rekor bir dinleyici sayısına ulaştı.

Ruslana Konseri

Konser Tarihi: 10 Haziran 2012 – 19:30
Konser Yeri: Ankamall Akköprü AnkaraRuslana 2004 yılındaki 49. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, İstanbul’da 280 puanla Eurovision birincisi oldu. “Wild Dances” isimli şarkısı, hareketli danslarla birlikte sahnede yer aldı.

Orhan Ölmez Konseri

Konser Tarihi:11 Haziran 2012 – 19:30
Konser Yeri: Sincan1 Mayıs 1978 Antalya Manavgat’ta doğdu. Baba tarafından Sivas, Anne Manisa Turgutlu’lu… İzmir’de 15 yılı geçti. 1986-87 yıllarında ilk olarak bağlamayla tanışarak müziğe ilgisini keşfetti. Orta okul –Lise yıllarında batı müziğine ilgi duyarak şu anda yaptığı müziğin tarzının zeminlerini hazırladı. İzmir’de lise öğrenimini tamamladı.Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında okudu. İzmir radyosunda Türk Halk Müziği Branşında 1 yıl süreyle bağlama sanatçılığı yaptı. Daha sonraki dönemlerde İzmir’den sonra İstanbul’da söz yazarlığı ve aranjörlük yaparak profesyonel sanat hayatına atıldı. 2003 de üzerinde cok calıştıgı ve ilk albümü olan Su Misali kasetini çıkarıp müzik sektöründe iyi bir çıkış yakaladı. 2005 te ikinci albümü her şeyin Farkındayım’ı çıkararak ilk albümün başarısını bir adım öne taşıdı. 2006 da Kral Tv nin düzenlediği Kral Tv Müzik Ödüllerinde yılın en iyi Fantezi Müzik Erkek Sarkıcısı seçildi. 2006 Ramazan süresi boyunca Kral Tv de Sahur ve İftar programı hazırlayıp sunarak bu alandada varlıgını herkese hissetirdi. Orhan Ölmezin Su Misali Herşeyin Farkındayım ve Damla Damla Albümleri tüm müzik marketlerde…

Alişan Konseri

Konser Tarihi: 12 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Demetevler*Konser Ücretsizdir

İlk albümü ‘Aşık Oldum’u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik’in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortağı Mahsun Kırmızıgül’ün de desteğiyle ikinci albümü ‘Sana Bir şey Olmasın’ı 25 Ekim 1997’de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası “Kralı Gelse” adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. Bu arada Aynalı Tahir adlı diziyle Televizyon dünyasında yepyeni bir döneme imzasını attı. Üçüncü albümü ‘Var Ya’yı 13 Şubat 1999’da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümle müzik piyasasındaki yerini perçinledi. Bu yıl Kurt Kapanı dizisiyle yine adından çok söz ettirdi.

Halil Sezai Konseri

Konser Tarihi: 13 Haziran 2012 – 19:30
Yer: BahçelievlerHalil Sezai Paracıkoğlu; Liseyi, Eskişehir Atatürk Lisesinde okumuştur. Üniversite Mezunu olan Sezai Paracıkoğlu Hacettepe Üniversitesi mezunudur. Türkan,Kader ,Sevgili Dünürüm,Ihlamurlar Altında gibi tiyatro oyunlarında ve dizilerde rol almıştır. Ayrıca Badem’in ikinci albümünün ilk klibi olan kalpsiz’de de rol almış başarılı bir aktördür. Son olarak 11 şubat 2011 de gösterime giren İncir Reçeli adlı Sinema Filminde Başrol oynamıştır. Filmin başarısı kadar ,izleyenler Sezai’nin oyunculuğu ve müzisyen kişiliğinden de bir o kadar bahsetmiştir. Sezai Paracıklıoğlu  aynı zamanda müzisyen olduğundan, pek çok kişi, Sezai Paracıkoğlu’nu şarkıları ile de tanımaktadır. En Çok bilinen şarkısı  İncir Reçeli filminde de seslendirmiş olduğu Duman isimli eseridir.Onun dışında sen ve ben, Fırtına ve Olsun gibi şarkılarıda çok sevilmektedir.

Manga Konseri

Konser Tarihi: 15 Haziran 2012 – 20:00
Konser Yeri: Park Caddesi

2001 sonlarına doğru Ankara’da kurulan maNga grubunun hikayesi Yağmur Sarıgül “Yamyam”(Gitar)’ün barlarda “cover” parçaları yorumlayıp eğlendikleri gruptan ihraç edilmesiyle başladı. Yamyam yeni grubunda rock müzikle elektroniği, sert gitar riff’leriyle rap vokalleri birleştirmek istiyordu. Özgür Can Öney (Davul), Efe Yılmaz (Turntable), Ferman Akgül (Vokal) ve Cem Bahtiyar (Bas Gitar)’ın gruba dahil olmasıyla kadro tamamlanmış oldu ve maNga şu andaki yapısına kavuştu. Tarz olarak ise yeni yeni gönüllerini kaptırdıkları “nu metal” ve “hardcore” akımını benimsemişlerdi. Böylelikle beş ayrı karakteri, beş ayrı müzik zevkini ve beş ayrı duruşu sergileyen grup, japon çizgi romanı geleneğinin ünlü ekolü olan ve tüm dünyanın aşina olduğu maNga ismiyle uzun yıllar sürecek başarılı bir uluslararası kariyer için yola çıkmış oldu.

Sami Yusuf Konseri

Konser Tarihi: 16 Haziran 2012 – 20:00
Konser Yeri: Gençlik ParkıSami Yusuf, İngiliz şarkıcı-söz yazarı, besteci, yapımcı ve başarılı bir müzisyendir. Doğuştan müzikle güçlü bir bağa sahiptir; ayrıcalıklı bir müzik kökenine ek olarak Dünya’nın en prestijli müzik enstitülerinden biri olan Londra’daki The Royal Academy of Music de dâhil olmak üzere birçok tanınmış besteciden müzik eğitimi almıştır.

Hadise Konseri

Konser Tarihi: 19 Haziran 2012 – 19:00
Konser Yeri: Nata Vega Outlet*Ücretsiz Konser

Belçika doğumlu Türk şarkıcı, bestekâr ve televizyon sunucusu. Belçika’da düzenlenen Pop Idol yarışması ile tanınan ve sonrasında yayımladığı albümlerle dikkat çeken sanatçı, 16 Mayıs 2009 tarihinde “Düm Tek Tek” adlı şarkıyla Türkiye’yi temsil ettiği 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda dördüncü oldu.

Bengü Konseri

Konser Tarihi: 20 Haziran 2012 – 20:00
Konser Yeri: Armada AVM – Eskişehir Yolu No:6 Söğütözü AnkaraBengü (2 Nisan 1979, İzmir), bugüne kadar 6 albüm bir de single olmak üzere 7 proje yayınlayan Bengü, müzik yaşamına 26 tane ödül sığdırdı.

Funda Arar Konseri

Konser Tarihi: 22 Haziran 2012 – 19:39
Konser Yeri: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

1975 yılında Ankara’da doğan sanatçı, ilk öğrenimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı’nda tamamladı.
Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5’in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren başarılı sanatçı, titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek “Sevgilerde” adını verdiği albümünü 2000 yılı Mart ayında tamamladı.

İsmail Türüt Konseri

Konser Tarihi: 23 Haziran 2012 – 16:00
Konser Yeri: Siteler

Ferhat Göçer-Hande Yener Konseri

Konser Tarihi: 23 Haziran 2012 – 19:30
Konser Yeri: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Ziynet Sali-Mustafa Ceceli Konseri

Konser Tarihi: 24 Haziran 2012 – 19:30
Yer: 75.Yıl Hipodrom MeydanıZiynet Sali:
Ziynet Sali Türkçe ve Yunanca şarkıları bir araya getirdiği iki başarılı albümü ile ismini duyuran Kıbrıs Türkü müzisyendir.

Mustafa Ceceli:
2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli’ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını önerdi. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı. Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başladı. Bir tarfatan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırladı.

Safiye Soyman-Faik Öztürk-Murat Boz Konseri

Konser Tarihi: 25 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Hadise-Murat Dalkılıç Konseri

Konser Tarihi: 26 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Hadise:
Hadise Açıkgöz (22 Ekim 1985, Mol), Belçika doğumlu Türk şarkıcı, bestekâr ve televizyon sunucusu. Belçika’da düzenlenen Pop Idol yarışması ile tanınan ve sonrasında yayımladığı albümlerle dikkat çeken sanatçı, 16 Mayıs 2009 tarihinde “Düm Tek Tek” adlı şarkıyla Türkiye’yi temsil ettiği 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda dördüncü oldu.

Sanatçı, son albümü olan Aşk Kaç Beden Giyer’i 2011 senesinde çıkardı.Murat Dalkılıç:
Müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat, çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti . İzmir’in gece hayatındaki en önemli clublarından sonra bütün Türkiye’de önemli clublarda sahne programlarına devam etti. Kendisinden oldukça söz ettiren Murat Dalkılıç Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünde öğrenimini sürdüruyor.

Gülşen-Rafet El Roman Konseri

Konser Tarihi: 27 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Gülşen:
Gülşen, (Gülşen Bayraktar, 29 Mayıs 1976, İstanbul), Türk pop şarkıcısı.

Be Adam adlı ilk albümünü 1996’da yayınlayan ve oldukça başarılı bir çıkış yakalayan sanatçı “Gel Çarem”, “Be Adam” ve “Saz Mı Caz Mı?” parçalarla yıla damgasını vurdu. İkinci albümü Erkeksen ilk albümü kadar başarılı olmazken üçüncü albümü Şimdi’nin başarısızlığı ile duraklama dönemine girdi. 3 yıllık sessizliğin ardından Of… Of…’u yayınladı ve bir Nazan Öncel parçası “Of… Of…” ile tüm listeleri alt üst ederek müziğe oldukça iyi bir dönüş yaptı. “Sakıncalı”, “Nazar Değmesin”, “Sarışınım”, “Canın Sağolsun” ve “Adı Aşk Sebebimin” gibi hit parçalar sanatçının kariyerinde önemli rol oynamıştır. Son albümü Önsöz’den “Bi’ An Gel”, “Ezberbozan”, “Önsöz” ve “Dillere Düşeceğiz Seninle” gibi hit parçalar video klipleriyle oldukça ilgi görmüş, ancak Marilyn Monroe ve Lady Gaga gibi sanatçılara benzetilmesi ile gündeme gelmiştir.

Rafet El Roman:

25 Ağustos 1968 Edirne doğumlu Rafet El Roman, 1970 yılında ailesi Almanya’ya işçi olarak gittiğinde 7 yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı.  1. sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya’ya ailesinin yanına gitti. Ögrenimini Almanyada tamamladı. 16 yaşında ilk söz ve bestelerini yazmaya başladı. Bu kadar ünlü olmadan önce bir süre Müezzinlik yapmıştır.
Sanatçı, son albümü olan Senden Sonra’yı Şubat 2012’de çıkardı.

Haifa Wehbe-Gökhan Tepe Konseri

Konser Tarihi: 28 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Haifa Wehbe:
Haifa Wehbe (Mahrouna, Lübnan doğumlu) Lübnanlı manken, aktris ve şarkıcı. Lübnanlı bir baba ve Mısırlı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Wehbe, Miss Lübnan güzellik yarışmasında ikinci olarak ünlenip, 2002’de ilk müzik albümü Houwa El-Zaman’ı yayınlamasıyla dikkat çekti.

Şu ana dek dört stüdyo albümü yayınladı ve 2008’de Pepsi’nin yapımcılığını üstlendiği “Sea of Stars” (Yıldızların Denizi) filmiyle sinemaya atıldı. Wehbe, Arap dünyasının en ünlü kadın şarkıcılarından biri olup, Lübnanlı şarkıcılar arasında en başarılılarından biri olarak görülmektedir. 2006’da People tarafından en güzel 50 insan listesinde yer aldı.

Gökhan Tepe:
8 Şubat 1978, İstanbul doğumlu olan Gökhan Tepe, ilkokulu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı’na girdi.
1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus’un yaptığı “Çöz Beni” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan “Dönmem”, “Aşk Belası”, “Zor Gelir” ve “Çöl Çiçeği” adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 yılında ikinci albümü “Canözüm” piyasaya çıktı. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu’nun yaptığı albümde, albüme ismini veren “Canözüm” adlı parça ile çıkış yaptı. Bu albümden kliplenen bir diğer şarkı da “Sevmeler Yasak Bana” isimli şarkı oldu.
2008 yılında “Vur” isimli albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden “Vur” ve “Çok Özlüyorum Seni” parçalarına video klip çekti.

Ebru Gündeş-Sinan Özen Konseri

Konser Tarihi: 29 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Ebru Gündeş:
Sanatçı, albüm hazırlıklarına başlamadan önce Emel Sayın´a vokalistlik yapmıştır.
1993 yılında ‘Tanrı Misafiri’ adlı ilk albümü piyasaya çıkar. Selçuk Tekay´ın prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde Gündeş, ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.
Ebru Gündeş, ilk albümün ardından hemen ikinci albümün hazırlıklarına başlar ve ertesi yıl ‘Tatlı Bela’ yayınlanır. Genç sanatçı, ‘Tatlı Bela’da bu sefer ağırlıklı olarak slow ve romantik parçalar seslendirir. Bu albümle Gündeş, 1995 yılında 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri´nde ‘En İyi Kadın TSM Sanatçısı’ ödülünü alır.
Sanatçının 12.albümü “Beyaz” 11 Şubat 2011 tarihinde tüm müzik marketlerde sevenleriyle buluştu.Sinan Özen:
Sinan Özen (d. 1 Mart 1964, Çayeli, Rize), Rize Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü’nden mezun oldu. Aslen Çayeli, Rize’lidir. 1982 yılında İstanbul Devlet Konsevatuarı’na girdi. 1989 yılında Rüyalarım Olmasa Albümü ile Profesyonel müzik hayatına başladı.

Sibel Can Konseri

Konser Tarihi: 30 Haziran 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Sibel Can; Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocuğu olarak 01.08.1970’te, Fatih Karagümrük’te dünyaya gelir. İki kız kardeş olan Sibel Can’ın babası, birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıdır. Sanatçı bir babanın kızı olmanın getirdiği avantajlar dahilinde, müzikle ve sahnelerle tanışması çok uzun zaman almamıştır.

jda Pekkan-Enrico Macias Konseri

Konser Tarihi: 1 Temmuz 2012 – 19:30
Yer: Eski Hipodrom Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Karşısı

Ajda Pekkan:
Sanat hayatına sinema ile başlayan Ajda Pekkan, 1964’te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı “Göz Göz Değdi Bana”nın ardından ilk 45’liği “Her Yerde Kar Var/Onyedi Yaşında”nın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977’de yayınladığı Süperstar albümüyle döneme damgasını vuran Pekkan, bu albümün getirdiği başarı ile de “Süperstar” olarak anılmaya başladı. Albümün ardından Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. “Kimler Geldi Kimler Geçti”, “Bambaşka Biri”, “Hoşgör Sen” ve “Uykusuz Her Gece” gibi şarkılarıyla Türkiye’de müzik tarihinde önemli bir rol oynadı.

Enrico Macias:
(Gaston Ghrenassia Aralık 11, 1938) Cezayir’in Constantine şehrinde doğdu. Yahudi kökenli Cezayir asıllı Fransız şarkıcıdır. 1960’larda başlayan müzikal kariyerinde, 50 yılı geride bırakmıştır. Yıllar yılı yayınlamış olduğu yüzlerce kayıtla milyonlarca satış gerçekleştirmiş olan sanatçı sadece Fransa’da değil Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinde geniş bir dinleyici kitlesine sahiptir. Bestelemiş ve/ veya seslendirmiş olduğu pek çok eser Türk sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb