Angelina Jolie Güzelleşme Sırrı Mikro iğneleme Tekniği

Author

Categories

Share

Angelina Jolie Güzelleşme Sırrı Mikro iğneleme Tekniği

Dermatoloji Bölümü Uzm. Dr. Melek Küçük, mikro iğneleme (roller) yöntemi ile daha genç pürüzsüz parlak bir cilde kavuşulabildiğini söyledi.

Dermatoloji Bölümü Uzm. Dr. Melek Küçük, mikro iğneleme (roller) yöntemi ile daha genç pürüzsüz parlak bir cilde kavuşulabildiğini söyledi.
Medicana Samsun Hastanesi Dermatoloji Bölümü Uzm. Dr. Melek Küçük, daha genç pürüzsüz parlak bir cilt için mikro iğneleme (roller) yöntemi hakkında bilgi verdi.

Yaşlanmaya karşı cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması, sivilce ve güneş lekeleri, kuru cildin yenilenmesi, ölü hücrelerin kolayca dökülmesi tedavisinde uygulanan mikro iğneleme roller tekniğinin, üzerinde onlarca ince iğnelerin bulunduğu silindir şeklinde bir aparat ile yapıldığını belirten Uzm. Dr. Melek Küçük, “Uygulamanın esası bu silindirin cilt üzerinde gezdirilerek binlerce mikro deliklerin açılması esasına dayanır.

Cilt üzerindeki açılan deliklerin oluşturduğu mikro travmalar organizmanın kendi yenileme sürecini başlatması sağlanır. Bu bölgede başlayan tamir süreciyle büyüme faktörlerinin artışı belirgin kolajen dokusu artışına neden olmaktadır.

Etkisi 4-5 seansta görülmekle birlikte maksimum düzeyde etkisinin görülmesi birkaç ayı alabilir. Dermoroller uygulaması hedeflenen bölgenin üzerinde iğnelerin çeşitli açılarla farklı yönlerden geçmesiyle yapılır. Uygulama esnasında kolajenide stimule eden büyüme faktörleri içeren ürünler kullanılarak bu etkinin artması sağlanır. Tedavi edici ürünlerin etkisi deri yüzeyine sürülmesi yoluna göre dermoroller uygulamasında emilim 200 kat daha fazla olmaktadır. Uygulama çok incede olsa deriye iğne batması esasına rağmen ağrı acı hissi duyulmamaktadır” dedi.

Uzm. Dr. Küçük mikro iğneleme tekniğinin geniş kullanım alanına sahip olduğunu vurguladı. Küçük, şu bilgileri verdi:
“Bunların başında yaşlanmaya karşı cildin yeniden yapılandırılması kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması sivilce ve güneş lekeleri kuru cildin yenilenmesi ölü hücrelerin kolayca dökülmesi gelir. Cilt yaşlanması üzerine etkileri oluşturulan mikro hasarlarla vücudun tamir sürecini tetiklemesi, kolojen oluşumunun arttırılması ölü tabakanın uzaklaştırılması ve alttan yeni hücrelerin gelmesi esasına dayanır. Tedavi haftada 1 seans şeklinde yapılmaktadır. Önerilen tedavi
süresi 4-5 seans şeklindedir. Uygulamanın bilinen bir yan etkisi yoktur ve kalıcı bir deri hasarı oluşturmamaktadır.”

Author

Share