Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Author

Categories

Share

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

 

Ameliyatsız bir şekilde yüz germe ve yüz gençleştirme uygulamaları medikal estetik alanında ameliyatla yapılan çalışmalara alternatif olarak sunulmaktadır. Her ne kadar en etkili yöntem olarak neşter kullanılan ameliyatlar tıp otoriteleri tarafından kabul edilse de artık birçok kişi zahmetsiz ve daha kolay olan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarına başvurmaktadır. Cerrahi müdahalelerin hiçbirini gerektirmeyen bu etkili uygulamalar her geçen gün popülerliğini daha da artırmaktadır. Teknoloji alanından yapılan sayısız gelişmeler sayesinde birçok yüz gençleştirme operasyonunu ameliyatsız gerçekleştirilebilmektedir. Her geçen gün yapılan yeni bir gelişme ve değişiklikle ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerine bir yenisi daha eklenmektedir. Bu uygulamaların en etkili olanı dolgu maddesiyle yüz germe operasyonudur. Uygulanan dolgu uygulamaları sayesinde ise gözaltı bölgelerindeki hacim kaybı giderilebilir, kırışıklıklar düzeltilebilir, burun kenarı çizgisi yok edilebilir, elmacık kemiği bölgesi ve ya çevresi daha belirgin ve diri hale getirilebilir, yapısı itibariyle çok küçük olan çeneler daha belirgin ve güçlü hale getirilebiliyor.

Dolgu uygulamalarının çoğu 6 aydan 2 yıla kadar etkisini sürer. Ayrıca, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden bir diğeri olan ultherapy yöntemi, ultrason tekniğini kullanarak cildin yüzeyini etkilemeden cildin alt tabakalarından biri olan taşıyıcı tabakaya kadar inen ses dalgalarının odaklanmasıyla bölgelerde noktasal hasar oluşturmaktadır. Bu hasar ise büzüşerek küçülmeye, dolayısıyla yenilenerek sıkılaşma sağlamaktadır. Bu küçülme ve sıkılaşma sonucu cilt son derece sıkılaşmış ve yenilenmiş bir görünüm kazanmaktadır. Ciltte ileriki yaşlarda yaşanabilen cilt sorunları zaman ve yer çekiminin karşı konulmaz etkisi sonucu oluşmaktadır. Bu tip sorunların yaşanmasını en aza indirgemek hatta yok etmek için uygulanabilecek birçok etkili yöntem vardır. Bu yöntemlerin içinde çeşitli cilt sorunları için uygulanabilecek sıfır maliyetli fakat istikrar ve çaba gerektiren bir yöntem olan ameliyatsız yüz gençleştirme egzersizleri düzenli olarak uygulandığında yaştan dolayı karşılaşılabilecek cilt problemlerinin tümü için tek başına etkilidir. yüz güzelliğiniz için günlük on dakikanızı ayırmanız yeterli.

Ciltteki yaşlanma etkilerinin yavaş ilerlemesi daha sağlıklı görünmeniz için yüz gençleştirme hakkında sahip olacağınız ufak egzersiz bilgileriyle gençleşmek yaşıtlarınızdan daha güzel olmak elinizde. Dilerseniz bu egzersizlere bir göz atalım yalnız başlamadan önce hafif bir nemlendirici kullanmanız önerilir. – Alın mimik ve çizik egzersizleri: Gözlerinizi karşıya odaklayarak alnınızın derisini parmaklarınızla gerdirme egzersizi on beş saniye kadar tutarak yapılır bu işlemi beş kez tekrar edin. Yine göz kapaklarınız sabitken kaşlarınızı önce birini sonra diğerini olmak kaydıyla kaldırın bu egzersizi ise yirmi kez tekrar edin. – Göz çevresi egzersizleri: Gözlerinizi kapayarak aşağı yukarı sağa ve sola onar kez olmak kaydıyla bakın bu arada kaşlarınızı olabildiğince yukarı kaldırın. Bu hareketle göz kaslarınız güçlenecektir.

Ara vermeden yapacağınız bu hareketler yüz gençleştirme hakkında sizlere yardımcı olacaktır. – Alt çene egzersizi: Sarkmaya başlayan cilt öncelikle bu bölgede belirgin hale gelmeye başlar bu yüzden bu egzersiz çok önemlidir. Alt çenenizi ağzınızdan uzaklaştırırken yanaklarınızı gerin. On saniye bekletin on beş kez tekrar edin. – Dudak ve çevresi egzersizi: Ağzınızı mümkün olduğunca açarak on saniye kadar bekleyin. On beş kez bu hareketi tekrar edin. Baş parmaklarınızı üst dudağın bitimine koyarak iki yana esnetip çekerken alt çene kaslarınızı da geriye doğru itmeye çalışın ve bu hareketi on kez tekrar edin. Yüzünüzle gerçekleştirdiğiniz her mimiğin arkasında bir kas sistemi bulunmaktadır. Yüzünüzde çalıştıracağınız bu kaslarla yüz mimiklerinizi hızlandırarak sarkmalardan ve yaşlılık etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Author

Share