Almanya’da Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Yer

Author

Categories

Share

Her yıl ülkemizden Almanya’ya birçok kişi tatil yapmaya gidiyor. Tarihi, müzeleri, manzaraları, restoran ve cafeleri ile Almanya tatil yapılacak en güzel ülkelerde biri. Almanya’ya tatile giden kişilerin mutlaka uğraması gereken yerler bulunuyor.

Almanya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı, Almanya’nın Berlin şehrinin sembollerinden biridir. Kapı 1788-1791 yılları arasında yapılmıştır. Kapı, 12 sütuna, 6 giriş kapısına ve 6 çıkış kapısına sahiptir. Muhteşem mimari yapısına sahip olan kapı, her yıl yüzlerce turist çekmektedir.

Brandenburg Kapısı

Reichstag

Reichstag, Adolf Hitleri’in Almanya’nın başına gelişine kadarAlmanya Parlemantosunun toplandığı yerdir. Bina, mimari yapısı ve tarihi görünümü ile dikkat çekmektedir.

Reichstag

Müzeler Adası

Müzeler Adası, Almanya’nın başkenti Berlin’in Mittle ilçesinin içinden geçen Spree Nehri’nin üzerinde bulunan küçük bir adanın kuzey kısmında bulunan 1 kilometrekarelik alana sahip müzeler yeridir. Müzeler Adası, 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Müze severlerin uğrak noktalarından biridir.

Müzeler Adası

Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie, 1961 yılından 1990 yılına kadar üçüncü ittifak geçiş noktası olarak kullanılan geçiş kapısıdır. Tarihi ile dikkat çekmektedir ve Almanya’ya tatil için gidenlerin görmek isteyeceği yerlerden birisidir.

Checkpoint Charlie

Berlin Katedrali

Berlin Katedrali, Berlin’de bulunan bir Protestan kilisesidir. Katedral ilk olarak 19700’lerin ortasında Johann Boumann tarafından Barok tarzında tasarlanmıştır ve 1822’de Karl Friedrich Schinkel neo-klasik tarzda yapıyı yeniden yapılandırmıştır. Mimar Julius Rascdorff tarafından yeniden Neo-barok tarzında tasarlanan katedral 1905 yılında bitirilmiştir.

Berlin Katedrali

Author

Share