Almanya'da Görülmesi Gereken 4 Şehir | Hanımların Dünyası

loading...

Almanya’da Görülmesi Gereken 4 Şehir

Almanya’da Görülmesi Gereken 4 Şehir

Almanya bugün birçok turistin ziyaret ettiği yerlerden biridir. Birçok Türk vatandaşımızın da yaşadığı Almanya’yı görmek istiyor ve hangi şehir görülmesi gerektiği konusunda kararsız iseniz sizler için en çok tercih edilen 4 şehrini ele aldık.

Köln

Almanya’da 4 büyük şehirden birisidir. Yerleşim yeri olarak Ren Nehri’nin üzerinde yer alır. Birçok festival, fuar ve sanatsal aktivitelerin yer aldığı Köln şehri tam da görülecek yerlerin başında gelir. Alman mutfağını tadacağınız birçok restorandın yanı sıra Trük mutfağının lezzetlerini de görebilirsiniz. Gece hayatı olarak da sınırsız eğlence mekanları bulunmaktadır. Çok güzel vakit geçireceğiniz Köln’ü mutlaka görün deriz.

Almanya'da Görülmesi Gereken 4 Şehir Köln

 

Düsseldorf

Ren Nehri’nin de bu şehirde yer aldığı Düsseldorf kenti aynı şekilde Köln şehri kadar güzel vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz. Barları ve açılan fuarları ile ünlük olan Almanya şehridir. Koenigs-Allee caddesini mutlaka gezin deriz. Ünlü caddelerinden biridir. Modern bir şehirdir. Asla gittiğinize pişman olmayacaksınız.

Almanya'da Görülmesi Gereken 4 Şehir Düsseldorf

Berlin

Almanya’nın başkenti olup oldukça modern bir kenttir. Berlin’de o kadar görülecek yer var ki çok kısa zamanda asla bu şehrin tadına varamazsınız. Canlı kültürü, üstün mimarisi, muhteşem yemek, yoğun partileri ile sizi adeta mesh edecektir. Mutlaka Berlin Duvarını görmelisiniz diyoruz.

Almanya'da Görülmesi Gereken 4 Şehir Berlin

Münih

Görülmesini önerdiğimiz son Almanya şehri Münih’tir. Belki birçoğunuzun tanıdığı Münih’te kalıyorsa az da olsa bilgi almışsınızdır. Birçok turistin de ziyaret ettiği Münih, pahalı bir kenttir. Ekim’in ilk haftasında yapılan festivali ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Christkindlmarkt (Christmas Markets) in the Marienplatz outside the Neues Rathaus (New City Hall) at dusk in the City of München (Munich), Bavaria, Germany, Europe.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb