Alkalinli Su Diyeti

Author

Categories

Share

Yiyeceklerimiz kısaca asit üreten ve alkali üreten olmak üzeredir.Meyve ve sebzeler vucutta alkali uretirken proteinler asit uretiyor.Aşiri Asit ureten beslenme sonucunda vucudumuzda asiri asit birikiyor.Vucuda yayılan bu asitten kurtulmak icin ya alkali besinler tuketilmeli yada vucut bu dengeyi saglamak icin kalsiyum magnezyum gibi mineralleri kemikler gibi vucudun önemli merkezlerinden calmaya baslıyor.Vucuttaki asit birikmesiyle örnegin böbreklerde böbrek taslari,kas erimeleri,beyin kanamasi tansiyon,tansiyon…. vb gibi rahatsıslıklar görülüyor.
Saglıklı bir vucutta beslenmenin yüzde 80 oranında alkali,yüzde 20 oranında asitli yiyecekler olması gerekmektedir.

Vücüdunuzdaki Asit Oranı Fazlamı ?
Evet vücudunuzdaki asit oranını merak ediyorsanız beslenme şeklinizi hatırlamanıs gerekmektedir.Oncelikle et,peynir,yumurta sut ve turevleri,sekerli rafinize edilmis pretein agırlıklı yiyeceklerle besleniyorsanız muhtemelen vücudunuzdaki asit oranı fazladır.

Ruh haliniz surekli deişiyorsa Unutkanlık problemi Konsantrasyon problemi Kronik yorgunluk ve Enerji problemi Akne,egzama gibi sorunlar Deri problemleri Tırnaklarda problemler Saclarda problemler Böbreklerde problem ve idrar yollarında problem Kas agrıları Eklem agrıları Sık sık soguk algınlıgı girip veya viral enfeksiyon yaşama Osteoporoz varsa Tip2 şeker hastasıysanız Sizde yukarıdaki seceneklerin 3 veya daha fazlasini yaşıyorsanız Alkali diyetini uygulayabilirsiniz..Tabiki bu diyeti bir uzman kontrolünde yapmaniz sisin icin daha olumlu sonuclar verecektir.

Alkalin diyetini uygulayan onemli degisiklikler fark ediliyor.Ozellikle bayanlarda vucuttaki kalsiyumun tutulmasını saglayarak kas kalp ve kemikleri korudugu gözleniyor..

Alkalin Diyeti ise;

– %80 oranında alkalin üreten besinler,%20 oranında asitli besinler tüketiniz.
– Kafeinli icecekler,tatlılar ve cikolata,alkol ve turevleri,rafine karbonhidratlar yaglı et vs.minimuma indirin.bitki caylari,soya sutu,dogal bal meyva uyu sebzeler,zeytin zeytin yagı vs yiyecekler tercih edin.
– Yiyeceklerinizde olabildigince limon kullanın.
– Limon asitli bilinmesine karsın en iyi alkalinlerden biridir
– Günde en az 7-8 bardak su tüketin.Su asit alkalin dengesini saglamada önemli rol oynamaktadır.

Author

Share