Alkali Damla | Hanımların Dünyası

loading...

Alkali Damla

Alkali Damla

Alkali Damlası

 

Günlük hayatta tükettiğimiz suların sağlık açısından uygun olması için PH değerlerinin yaklaşık olarak ortalamalarının 7-8 olması gerekmektedir. İçtiğimiz suların alkali olup olmadığını PH değerlerine bakarak kolayca anlayabiliriz. Her içtiğimiz su alkali özellikleri taşımayabilir. Bu nedenle suların PH değerlerinin yükseltilmesi için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin en etkili olanı ise alkali damlası kullanımıdır. Peki, ama alkali su niçin önemlidir ve alkali damlası nedir? Diyebilirsiniz. Şimdi bu soruların yanıtlarına hep birlikte bakalım: Alkali Su Niçin Önemlidir? Yanlış beslenme alışkanlıkları, stres, çeşitli hastalıklar ve çevre koşulları nedeniyle vücudumuzdaki asit dengesi bozulabilir. Vücudumuzdaki asit dengesinin düzensizleşmesi ve bozulması durumlarında, depresyon, kilo alımı ve hastalıkların iyileşememe gibi sorunlar ortaya çıkar ve vücut asitlerin bir kısmını dışarıya atmaya zorlanmaya başlar.

İşte bu durumda alkali su, asitlerin ve zararlı toksinlerin daha kolay bir şekilde dışarıya atılmasını kolaylaştırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca hücrelerdeki su dengesinin düzenlenmesine ve cilt kurumalarının da azalmasına alkali suyun önemi büyüktür. Alkali su tüm bunlarla birlikte metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımını da kolaylaştırmaktadır. Çünkü vücuttaki asit fazlalığı metabolizmayı yavaşlattığı için istenmeyen kiloların alınmasına neden olmaktadır. Bu nedenle alkali su içmek hem bağışıklık sistemimiz için hem de metabolizmamızın daha düzenli çalışması için çok önem arz eder. Tüm bunlarla birlikte alkali su hücrelerimizin yenilenmesine ve cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlar. İçilen sulardaki PH değerinin düşük olması durumunda hücreler tarafında emilimin az olacağından ötürü cilt kuruluklarıyla karşılaşırız.

Alkali su içen kişiler daha zinde ve sağlıklı bir görünüm içindedirler. Ayrıca cildi canlandırdığı için yaşlanmayı geciktirici etkisi de vardır. Bu nedenle içtiğimiz suların alkali olmasına ve PH değerlerinin en azında 7,8 olmasına çok dikkat etmeliyiz. Alkali suyun saydığımız tüm bu faydalarından yararlanmak için sizde evinizdeki içme sularını alkali damlası kullanarak PH değerlerini kolayca yükseltebilirsiniz. Alkali damlasını eczanelerde kolayca bulabilir ve sağlığınız için en iyi adımlardan birini atabilirsiniz. Alkali damlasının kullanımı da çok kolaydır. Nasıl mı? İşte cevabımız: Yaklaşık olarak 300 mililitre suya 5 damla alkali damlası damlatarak içeceğiniz suyun PH değerini yükseltebilirsiniz. Alkali damlası genellikle 100 ml.’lik ambalajlarda satıldığı için yanınızda taşıyabilir ve gittiğiniz her yerde içeceğiniz suları alkali hale getirebilirsiniz.

Yine aynı şekilde evinizde tükettiğiniz suları da uygun ölçülerde alkali damlası kullanarak PH değerini yükseltebilir ve hem siz hem de çocuklarınız güvenle içebilirsiniz. Alkali damlasının en önemli özelliklerinden biride kalorisiz olmasıdır. Bu nedenle kilo aldırır diye bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur.

Alkali damlasının sağlık açısından birçok faydası da vardır. Bunlar;

-Vücudunuzdaki hidrosyon düzeyini dengeler.

-Günlük su tüketimi az olan kişilerin daha fazla su tüketmelerini sağlar.

-PH değerini yükselttiği için vücuda giren alkali su ihtiyacımız olan elektron sayısını ve bikarbonat miktarını arttırır.

-Cildin nem oranın dengeleyerek daha güzel ve parlak bir görünüm kazandırır.

-Kalçalarda oluşan selülitlerin ve gözaltı torbalarının yok olmasına yardımcı olur.

-Alkali su içmek günlük su tüketiminizi arttıracağı için kilo verme konusunda da etkili olduğu tespit edilmiştir.

-Alkali damlası sudaki PH değerini 7-8 aralığına çıkması amacıyla geliştirilmiş bir su konsantresidir.

-1 su bardağı (250-300ml.) suya sadece 5 damla alkali damlası damlatılarak sağlıklı bir su içmeniz kolaylaşır. Tüm bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız günlük ortalama 5 su bardağı PH’lı alkali su içmeniz tavsiye edilmektedir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb