Alessandra Ambrosio Fiziğini Korumak için Sezeryenle 8 Aylık Doğum Yaptı

Author

Categories

Share

Brezilyalı top model Alessandra Ambrosio, 2. çocuğunu dünyaya getirdi.

Victoria’s Secret’in modellerinden Alessandra Ambrosio, Brezilya’da doğum yaptı. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden sahildeki bir fotoğrafını paylaşan Ambrosio’nun nişanlısı Jamie Mazur Twitter’dan “Hoşgeldin oğlum, bu çılgın dünyayı sana göstermek için sabırsızlanıyorum.” yazdı.

Fiziklerini korumak için 8’inci ayda sezaryenle doğum yapan yıldızlar tartışma yarattı. Buna son örnek 31 yaşındaki model Alessandra Ambrosio’nun 8. ayında sezaryenle doğum yapması oldu.

 İsviçre gazetesi Blick, ünlü yıldızların ve top modellerin vücutları bozulmasın diye 9 ayı tamamlamadan 8’inci ayda sezaryenle doğum yaptığını yazdı.SON ÖRNEK ALESSANDRA AMBROSİO

Habere göre ünlüler, bu sayede kısa sürede eski formlarına kavuşuyor. 8’inci ayda doğum yapan ünlüler arasında model Miranda Kerr (29), Angelina Jolie (36), Nicole Kidman (45) gibi yıldızlar yer alıyor. Son olarak 3 gün önce ikinci kez anne olan 31 yaşındaki Victoria’s Secret modeli Alessandra Ambrosio da hamileliğinin 8. ayında sezaryenle doğum yaptı. Bir röportajında vücuduyla para kazandığını söyleyen Ambrosio, doktoruna danışarak 8 aylık hamileyken doğum yaptığını itiraf etmişti. Ambrosio “8’inci aydan sonra bebek fazla gelişmiyor buna rağmen karın büyümeye devam ediyor” demişti.

Miranda Kerr, oğlu Flynn’ı dünyaya getirdikten 2 ay sonra dümdüz bir karınla podyumlara geri dönmüştü.

KONUYLA İLGİLİ UZMAN GÖRÜŞLERİ:

‘BEBEĞİN BEYNİ VE AKCİĞERLERİ YETERİNCE GELİŞMEMİŞ OLABİLİR’

– Maltepe Üniversitesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Bozkur:

“8 aylıkken doğum çok yanlış olur. Bebeğin beyni ve akciğerleri yeterince gelişmemiş olabilir. Biz ancak anne karnında birtakım problemler varsa, bebek açısından risk oluşturuyorsa en erken 2 hafta kala bebeği sezaryenle alıyoruz. Eğer anne diyabet hastası veya ağır tansiyon hastasıysa ve bebek açısından risk oluşmuşsa zorunlu olarak bebeği erken alabiliriz. Ama estetik kaygıyla bebeği anne karnından erken almak oldukça yanlış olur. Zaten karın çevresindeki çatlaklar 4’üncü-5’inci ayda başlıyor. 8 aydan sonra karın en fazla 5 santim daha büyüyor. 5 santimin yaratacağı etki nedir ki? Estetik açıdan da anne için bir değişiklik yaratmaz.”

“HEM DOĞAYA AYKIRI HEM ETİK DEĞİL”

-İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Cemil Akgül:

“Bir bebeğin anne karnında olma süresi 281.5 gündür. Gebelik süresinde bebek meyve gibi olgunlaşır. 37. haftada akciğerler ancak olgunluğa erer. Bebek, sağlık sorunu yoksa, suyu gelene kadar anne karnında kalmalıdır. Aksi durum, hem doğaya aykırı hem de etik değil. Bebek, son haftalarında maksimum kilo almaya başlar. Bebek haftada 200-250 gram alırken annenin de kilosu artar. Annenin görüntüsü nedeniyle çocuk, zamanından önce alınamaz.”

Author

Share