Alanya'nın Yeşilliklerle Dolu Dim Çayı | Hanımların Dünyası

loading...

Alanya’nın Yeşilliklerle Dolu Dim Çayı

Alanya’nın Yeşilliklerle Dolu Dim Çayı

Dim Çayı, Alanya’nın merkezine 6 km uzaklıktadır. Toros dağlarından doğan çay yaklaşık 60 kilometrelik bir seyir izler. Bu seyrin son kısımlarına doğru turizm hizmetleri başlar.

Hem yazın hem de kışın soğuk olan suyu Akdeniz’in sıcak havalarından bunalanlar için ideal bir merkez oluşturur. Tesis olarak birçok lokanta ve çay bahçesi vardır. Piknik için çay içine atılmış masalar bulunmaktadır. Çayın üst kısımları ise rafting için kullanılır.
Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği ve keyifli vakit geçirdiği Alanya Dim Çayı, Akdeniz’de yaşayanların da sıklıkla gidip piknik yaptığı, yemek yediği, soğuk içecekler içtiği ve en önemlisi de soğuk suyu ile serinlediği önemli bir doğa harikasıdır. Dim Çayı Alanya’da tatil yapanların ve yapacak olanların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz doğal güzelliği ile gidenlerin çok seveceği, tekrar gitmek isteyeceği doğanın bir parçasıdır. Dim Çayında bulunan lokantalarda tavuk, et ve balık servisi yapılmaktadır. Ayrıca Dim Çayına giderken alınan yiyecek, içecek ve meyvelerin suyun içinde bulunan masalarda piknik havasında yenilmesi de çok güzel olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb