Alanya’da Tatil Düşünenlere Bilgiler

Author

Categories

Share

Alanya’da tatil yapmayı planlıyorsanız sizlere kişisel deneyimlerime ait yorumlarımı paylaşmak istiyorum.

Eğer aile iseniz öncelikle Alanya’da oteli iyi seçmelisiniz. Alanya’da, turistlerle eğlenmeye giden çok fazla bekar erkek olduğunu bilmeniz gerekiyor ve oteli buna göre seçmelisiniz.

Alanya Denizi

 

Alanya merkezde bir otel bulursanız gece eğlence yerlerine yakın olur ancak Alanya merkezin denizinde memnun kalmayabilirsiniz.
Alanya merkezde numaralı olarak çok fazla beach var ama denizi gerçekten çok kirli. Eğer titiz bir yapıya sahipseniz ayağınızı bile sokmayabilirsiniz.
Mavi bayraklı plajlar Alanya merkeze 10-15 km mesafede Kestel bölgesinden sonra başlıyor ve deniz gerçekten olağanüstü temizlikte.

Alanya Çevresi Doğal Güzellikler

Alanya çevresinde çok fazla doğal güzellik var bunlara mutlaka uğramalısınız. Eğer kendi aracınız ile gittiyseniz ulaşım gayet basit ancak aracınız yok ise Safari turuna kayıt olabilirsiniz.

Alanya Gece Hayatı

İlk cümlemi yineliyorum, eğer aile veya çift olarak tatile gittiyseniz her yerde turist kızlar ve onların peşinden koşan bekar Türk erkekleri ile karşılaşabilirsiniz. Aile veya çift olarak Alanya kalesi bölgesinde ve iskele tarafında bulunan şık restaurantlara gidip geceyi güzel manzarada keyif yaparak değerlendirebilirsiniz.

DİP NOT: Alanya gerçekten çok güzel bir şehir ama turistler haricinde kıro diye tabir edilen, denize kumaş pantolon, kemer, kösele ayakkabı ve beyaz atletle gelen erkekleri, şalvarla denize giren kadınları çok fazla görebilirsiniz. Herkes mayo giyecek diye bir kural yok ama erkeklerin en azından 5 liralık bir şortla, kadınlarında haşema veya yine şort vb. deniz kıyafetleri ile gelmeleri daha normal bir durum.

Alanya Tatil Yorumları

Author

Share