Alaçatı’nın Vazgeçilmez Yeri; Barlar Sokağı

Author

Categories

Share

Alaçatı, Çeşme’ye bağlı bir mahalledir ve özellikle tarihi taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Sörf tutkunlarının Türkiye’de ilk rotası olan Alaçatı, dünyanın en iyi rüzgar alan üç yerinden biridir. Bu özelliğinin sembolü olan değirmenleri, Alaçatı’nın görülmeye değer güzelliklerinden biridir.

Alaçatı‘nın her yıl binlerce ziyaretçisinin olmasının sebebi beyaz, mavi, yeşil ve pembe tonlarını barındırdığı renkli sokaklarındaki tarihi taş evlerdir. Bu sokaklar, yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Küçük yiyecek dükkanları, bisikletleri ve sokak aralarında oturan yaşlı yerlileri ile yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Renkli dünyası olan mahallenin yanı sıra tertemiz ve masmavi denizi ile kumsalı da kalabalık ve çok canlı olmaktadır.

Alaçatı gecelerinde eğlence, yeme ve içme için en çok barlar sokağı tercih edilmektedir. Aynı taş evlerden ve renklerden oluşan bu sokak renkli barları ve müzik sesleri ile yaz gecelerinde oldukça kalabalık ve renklidir. Burada tatil yapan herkesin eğlendiği, yiyip içtiği, güzel vakit geçirdiği bu sokak Alaçatı’nın tatilcileri için en vazgeçilmez yeridir.

ÖNEMLİ NOT: Alaçatı barlar sokağı olarak belirtmiş olsak da diğer tatil bölgeleri gibi turistlerin, bekar gençlerin çılgınca eğlendiği yerlerden değil. Alaçatı’nın mekanları tam olarak bar sayılmaz hoş müzikler çalan elit cafeler ve rakı balık yapabileceğiniz çok şık meyhaneler diyebiliriz. Alaçatı sokaklarında söz ettiğimiz gibi tek gecelik ilişki aramak için dikkat çekmeye çalışan çılgınca eğlenen gençler ve turistler kesinlikle yok. Alaçatı mekanlarında ünlüler, iş adamları, şık giyimli çiftler, hanımefendiler ve beyefendiler görürsünüz. Alaçatı, kesinlikle çok modern bir yer ve sadece modern kişiler yer alır. Rahatsız edici tiplerin olmamasın nedeni olarak fiyatlarının aşırı pahalı olmasının avantajı diyebiliriz. Yani Alaçatı’da bırakın açık saçık giyinmeyi kıyafetsiz bile olsanız kimse sizi taciz etmez, sarkıntı olmaz.

Author

Share