Akrep Burcu Özellikleri

Author

Categories

Share

Gurubunuz : Su

Uğurlu gününüz : Salı

Uğurlu sayınız : 9

Uğurlu taşınız : Topaz

Uğurlu renkleriniz : Canlı kırmızı, siyah

Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği

Uğurlu kokularınız : Misk, manolya

Uğurlu müzik : Marşlar ve canlı parçalar

En belirgin özelliğiniz : Karanlık

En büyük emeliniz : Zenginlik

En büyük hatanız : Merhametsizlik

En büyük arzunuz : Ömür boyu güven

Burcun karakteristik özellikleri

Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenle onları simgeleyen sözcük ‘arzuluyorum’ dur. Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilirler. Akrepler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler onları aşağılayarak hadlerini bildirirler. Kendi bildiklerini okuyarak uzlaşmaya yanaşmazlar. Aşırı bir şekilde kuşkuculardır kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar. Kendilerini yetiştirmemiş akrepler yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerinden ölümden korkmazlar.

Akrep-akrep: Kısıtlayıcı, şüpheci ve kıskanç bir tavır sergileyebilir. Boğa ise bu tutumdan rahatsız olacak ve ondan uzaklaşacaktır.

Akrep-koç: Her iki taraf da hayatı ve yaşamayı çok sever ve eğlenceli bir hale getirmek için elinden geleni yapar. Koç ise zeki, girişken, neşeli ve biraz da ayran gönüllüdür. Özellikle de kısıtlanmaktan ve yönetilmekten hoşlanmaz.

Akrep-boğa: Her iki tip de derin duygulara sahiptir. Fakat akrep, negatif etki almışsa boğa burcuna karşı kısıtlayıcı, şüpheci ve kıskanç bir tavır sergileyebilir. Boğa ise bu tutumdan rahatsız olacak ve ondan uzaklaşacaktır.

Akrep-ikizler: Akrep tutkulu, duygusal, hareketli ve çekicidir. ikizler ise sevecen, dışa dönük, konuşkan ve zekidir. Akrep sahiplenici ve kısıtlayıcıdır. Kıskançlığı ile ikizler burcunu çileden çıkarabilir. Güven ve sadakat akrep için çok önemlidir.

Akrep-yengeç: Yengeç hassas, duygusal ve romantiktir. Akrep ise tutkulu, akıllı, duygusal ve açık sözlüdür. Kendine oldukça güvenir. Etkileyici bir dış görünümü vardır. Eğer severse tutkulu bir aşık olacaktır.

Akrep-aslan: Aslan, Akrep burcunun cazibesinden fazlasıyla etkilenecektir. Akrep burcu ikili ilişkilerinde aşırı derecede kıskanç olabilmektedir. Bu durum aslan burcunun özgürlüğüne düşkün tutumunu tehdit edebilir.

Akrep-başak: Akrep burcu hükmetmeyi sever. Fakat başak burcu eşitlikçi bir yapıya sahip olduğu için bu durumu kolay kolay kabullenemeyecektir. Anlaşmazlıklar yaşanması muhtemeldir.

Akrep-terazi: Terazi ise sevecen, dışa dönük, zarif ve duygusaldır. Akrep sahiplenici ve kısıtlayıcıdır. Kıskançlığı ile teraziyi çileden çıkarabilir. Güven ve sadakat Akrep için çok önemlidir. Şüphecilik onun doğasında vardır. Bu nedenle partnerini sürekli kontrol altında tutar.

Akrep-yay: Bu iki tip birbirlerini anlamakta ve iletişim kurmakta fazlasıyla zorluk çekerler.Eğer kadın ve erkek birbirlerinin temel özelliklerine saygı gösterirlerse uzun vadede uyumlu bir ilişki yakalayabilirler.

Akrep-oğlak: Her iki taraf da arzulu ve tutkuludur, fakat akrep burcu özelikle oğlak burcunun bu tarafını ortaya çıkarması ve onu desteklemesi gerekir. Uzun vadede uyumlu ve güzel bir ilişki yakalamaları mümkündür.

Akrep-kova: Her iki taraf da arzulu ve tutkuludur. Fakat akrep burcunun duygusallığı daha ağır basar. Kova mantıklıdır. Duygularını fazla belli etmez

Akrep-balık: Her iki tip de birbirlerinin duygusal değişimlerini kolaylıkla anlayacak ve birbirlerine uyum göstereceklerdir. Yalnız balık burcunun hayalperest bir yanı da vardır. Bu konuda yönlendirmesi gerekir. Seksüel açıdan duygusal, romantik ve arzuludurlar.

Author

Share