Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı

Author

Categories

Share

 

AİLE İÇİ ŞİDDET

 

Bir kısa mesajla şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara destek olabilirsiniz

Aile içi şiddet başta olmak üzere kadınların yaşadığı tüm sorunlara karşı farkındalık yaratmak için çalışan Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası, Türkiye’nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na destek olmaya çağırıyor.

Siz de kadına ve çocuklara karşı şiddetle mücadelede bir katkınız olmasını istiyorsanız Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na destek için AİS yazıp 6643’e mesaj gönderebilirsiniz. Gönderilen her mesajla bağışlanan 5 Türk Lirası, şiddete maruz kalan kadınlara umut ışığı olacak.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı bugüne kadar 14 bin mağdura destek oldu

Türkiye’nin ilk ve tek 7 gün 24 saat açık “Aile İçi ŞiddetAcil YardımHattı” 2007 yılından bu yana da şiddet mağdurlarına psikolojik, hukuki destek sağlıyor, acil durumda olan vakaları polis ve Sosyal Hizmetler’le işbirliği yaparak koruma altına aldırıyor. Hattın telefonlarına sadece bu konuda eğitimli psikologlar bakıyor ve hukuki soruları deneyimli hukukçular yanıtlıyor. Acil Yardım Hattı bugüne kadar 14 bine yakınşiddet mağduruna destek verdi. Aralarında 1.224’ü can güvenliği açısından acil durumdaydı. Acil Yardım Hattı Türkiye’nin81 şehrindenve 13 ülkeden çağrı aldı.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı: 0 212 656 96 96 – 0 549 656 96 96

Not: Avea ve Turkcell aboneleri için kısa mesaj gönderim bedeli  1 standart SMS’tir.

Vodafone faturalı hat aboneleri de kampanyaya bağışta bulunabilir.

 

 

Author

Share