Ağrılar İçin Evde Yapabileceğiniz Bitkisel İlaç Yöntemleri

Author

Categories

Share

Son yıllarda artan bitkilerin önemi sayesinde artık birçok kimyasal ilaca veda ettik. Alternatif tıp olarak da adı geçen bitkisel tedavi ile birçok şifa bulmaktadır. İşte günlük yaşamda da sıkça rastladığımız ağrılar için farklı bitkisel tedavileri sizler için araştırdık. Mutfağınızda da kolayca hazırlayacağınız bu bitkiler sayesinde ağrılarınızla baş edebilirsiniz.

Baş Ağrısı İçin:

Baş ağrısına en iyi gelen bitkisel ilaç biberiyedir. Biberiyeyi bir bardak suya bir çay kaşığı atarak kaynatıp içerseniz ağrınız kesildiğiniz göreceksiniz. Günlük 3 bardak bu çaydan içmeniz mümkündür. Ayrıca zencefilde baş ağrısına iyi gelmektedir.Zencefili yemeklerde de kullanabilirsiniz.

Sinüs Ağrıları İçin:

Sinüs ağrılarına en iyi gelen kekiktir. Kekik çayı özellikle solunum yolları enfeksiyonunda antibiyotik görevi üstlenir. Kekik çayı içerek sinüs ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Böcek Sokması İçin:

Genellikle yaz aylarında daha sık rastladığımız böcek sokmalarında en iyi ilaç nane yağıdır. Nane yağını böcek sokan yere sürdüğünüz takdirde kan akışı duracak ve kaşıntıyı giderecektir.

Diş Ağrısı İçin:

Diş ağrısı oldukça zor olan ağrılardan biridir. Eğer doktora giymeden önce evde diş ağrısını geçirecek yöntem ise karanfil yağıdır. Evde karanfil yağı varsa ağrıyan dişinize bir damla damlatınız. Eğer karanfil yağı yoksa ağrıyan yerde karanfil çiğneyebilirsiniz.

 

 

 

Author

Share