Ağız Kokusunun Tedavisi Olmayan Durumlar | Hanımların Dünyası

loading...

Ağız Kokusunun Tedavisi Olmayan Durumlar

Ağız Kokusunun Tedavisi Olmayan Durumlar

Ağız kokusu hem kişiyi rahatsız ettiği gibi hem de sosyal çevresinden uzaklaştırmaktadır. Ağız kokusu da bazı durumlarda tedavisi mümkün olmamakta yada yapılmamaktadır. Peki hangi durumlarda ağız kokusunun tedavi edilmediğini merak ediyorsanız şöyle açıklayalım.

Ağız kokusunun tedavi edilmediği durumlar

Genelde sabah kalktığımızda birçok kişinin ağzının koktuğunu görür ya da kendimizde de ağız kokusuna rastlarız. Bu bir hastalık olarak kabul edilmediği için herhangi bir tedavi uygulanmamaktadır.

Bu bahsettiğimiz konu dışında yeni oluşmuş bir ağız kokusu da tedavisi yapılmamaktadır.. Nedeni ise vücutta bulunan floraların kısa zamanda değişim içinde olmasından dolaydır.Böylece ağız kokuları belli zamanlarda olur belli zamanlarda oluşmazlar. Dolayısıyla bu dalgalanmadan oluşan ağız kokusu bir hastalık olmadığından dolayı tedavi süreci başlatılmaz.

Birçok kişi de ağız ve diş bakımına gereken önemi vermemektedir. Bundan dolayı da elbette ağız kokusu olacaktır. Bunun tek çaresi ise ilaç tedavisi değil kendi ağız bakımınıza özen göstermenizdir. Böylece ağız kokusunun da kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Gebelik dönemlerinde de bazı bayanlar ağız kokusu sorunu yaşarlar. Gebelik döneminde değişen vücut yapısından dolayı ağız kokusu oluşabilir. Bunun da herhangi bir tedavisi yoktur. Doğumdan sonra bu ağız kokusunun kaybolduğunu göreceksiniz. Eğer çok rahatsız oluyorsanız alkolsüz satılan ağız gargaraları vardır. Bunun kullanabilirsiniz. Tabi ki yemeklerden sonra ve öncesinde de ağız bakımına dikkat etmeniz gerekir. Diş ipini de kullanmanızı öneririz.

Bu yazdığımız durumlar dışında  diyabet, siroz ve kanser gibi hastalıkları bulunan kişilerin ağız kokusu tedavisi yapılmayabilir.

ağız kokusu tedavisi

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb