Ağız Kokusunun En Önemli Nedenleri | Hanımların Dünyası

loading...

Ağız Kokusunun En Önemli Nedenleri

Ağız Kokusunun En Önemli Nedenleri

Ağız kokusu günlük yaşamda ve özellikle sosyal çevrenizde sizi fazlası ile rahatsız eden bir sorundur. Ağız kokusu bazen sizde bazen çevrenizde bulunan kişiler karşılaştıysanız öncelikle ağız kokusunun nedenlerini bilmeniz gerekir. Daha sonra uygulanacak tedaviler sonucunda bu ağız kokusuna son verebilirsiniz.

Ağız kokusunun nedenleri ise şu şekildedir:

  1. Sinüs ve akciğerden dolayı kaynaklanan enfeksiyonlar
  2. Diyabet hastası olan kişilerde meydana gelen ve kokunun tıpkı aseton kokusuna benzer bir kokudan oluşması
  3. Böbrek yetmezliği hastalığın oluşturduğu ağız kokusu
  4. Karaciğer yetmezliği hastalığına yakalanmış kişilerde olan ağız kokusu
  5. Metabolizmanın bozukluğundan kaynaklı ağız kokuları

Ağız kokusu tedavisi yapılırken halitometri adlı ölçüm cihazı sayesinde ağız kokusunun neden oluştuğunu ve derecesi konusunda kolayca bilgi almanız mümkün olmaktadır. Ortaya çıkan ağız kokuları ise farklı sınıflara ayrılıyor. Bunlardan birincisi mideden dolayı oluşan yani sindirimden dolayı meydana gelen ağız kokuları, ikincisi akciğer kaynaklı ağız kokuları, üçüncüsü psikolojik sebeplerden oluşan ağız kokusu ve son olan ise sabahları kalktığımızda ağızda oluşan kokudur.

Ağız ve diş sağlığının ağız kokusu üzerindeki etkileri nelerdir?

Ağız kokusunun aslında en önemli nedeni ise ise kişilerin ağız bakımına dikkat etmemesidir. Aslında küçük yaşlardan itibaren çocuklara ağız bakımı konusunda gerekli bilgiler hem aile hem de okul tarafından verilmelidir. Buna özen gösterilmediği takdirde diş ve diş eti rahatsızlıkları meydana geliyor ve zamanla bu ağız kokusu olarak hem sizi hem de çevrenizi etkiliyor. Özellikle bu konuya dikkat edip gerekli bakımları yaptırmak için sık sık diş doktoruna uğramanızı tavsiye ederiz.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb