Ağız Kokusu Ölçümü Öncesi Yapılması Gerekenler | Hanımların Dünyası

loading...

Ağız Kokusu Ölçümü Öncesi Yapılması Gerekenler

Ağız Kokusu Ölçümü Öncesi Yapılması Gerekenler

Ağız kokusu ölçümü yaptırmanız gerekiyorsa, ölçüm yaptırmadan önce bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunun içinde ağız kokusu ölçüm öncesi yapılması gereken maddeleri sizlere aşağıda anlattık.

 

1-Ağız koku ölçümü yaptıracağınız günden en az 2 gün öncesine kadar ağız koku yapacak yiyeceklerden kaçınmanız gereklidir. Örneğin; soğan, sarımsak vs.

 

2-Ölçüm yapılacağına 12 saat kala alkollü içecekler tüketilmemelidir.

 

3-Ağız kokusu ölçümü yaptıracağınız zaman en az 3 saat su içilmemesi gerekir.

 

Bunların dışında ağız kokusu ölçümünü etkileyecek bazı maddeler kullanılmamalıdır. Bunlar parfüm, kolonya, sigara gibi. Çünkü ölçüm yapılırken bu kokular yanlış değerlendirmeye yol açabilir.

Ağız kokusu tedavisi yapılırken mutlaka neden olan belirtileri ve kaynağını bulmak gerekir. Eğer neden olan etkiler ortadan kaldırılıp tedavi edilirse, ağız kokunuz ortadan kalkacaktır. Tabi ki bu tedaviler kişiden kişiye ve sebep olan kaynağa göre belirlenir. Başka bir hastalık sonucunda dolayı ağız kokusu meydana gelmiş ise bu hastalık tedavi edilirken ağız kokusu da azalıyorsa tedavi başarı ile devam ediyordur. Ayrıca ağızda oluşan bakteriler ve yiyeceklerin oluşturduğu atıkları da düzgün şekilde temizlemek gerekir.Çünkü bu zararlı bakterilerin ağız kokuların oluşmasında en büyük etkendir.

Ağız Kokusu Ölçümü - Nefes Kokusu Testi

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Murat Aydın diyor ki; 10 Aralık 2015 - 15:50

Arzu ederseniz bu sayfayı link olarak verebilirsiniz.

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb