Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer | Hanımların Dünyası

loading...

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

 

Vücut temizliği sağlığımız açısından çok önemlidir. Bu nedenle belli periyotlarda, koltuk altları, bikini bölgesi ve bacaklardaki tüylerin alınması gerekir. İstenmeyen tüyleri yok etmek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Lazer operasyonlar, ağda, bitkisel yöntemler, tüy dökücü kremler ve çeşitli bantlar bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İstenmeyen tüyleri yok etmek için uygulanan en yaygın yöntemlerden biri ise ağdadır. Ağda kullanımında dikkat edilmesi gereken ise, kaliteli bir şekilde üretilmiş olması ve doğru şekilde uygulanmasıdır. Yanlış uygulamalar ve merdiven altı ucuz ürünlerle yapılan cilt temizlikleri istenmeyen bazı sonuçlar doğurur. Ağdanın cilde sıcak bir şekilde sürülmesi, çok sert çekilmesi, ağdayı sürmeden önce cildin nemli olması, tüylenmenin çok fazla veya tüylerin çok kısa olması gibi birçok neden ağda sonrası sivilcelerin oluşumunu kolaylaştırmaktadır. Görüldüğü üzere yanlış ağda uygulamaları sonucu ciltte istenmeyen sivilceler oluşmakta ve bu sivilcelerden kurtulmak için çareler aranmaktadır.

Peki, ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Hemen açıklayalım:

-Ağda sonrası kullanılabilecek bazı krem ve merhemler mevcuttur. Bu kremleri uygulayarak cildinizin nemlendirmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu kremleri sadece kuru cilt tipine sahip kişiler kullanmalıdır.

-Cilt tipiniz yağlı veya hassas ise bu nemlendirici kremleri kullanmanız sivilceleri daha da arttırabilir. Yağlı ve hassas cilde sahip kişiler ağda öncesinde ve ağda sonrasında pudra kullanmaları önerilmektedir.

-Birçok cilt problemi için kullanılan en etkili kremlerden biri olan bepanthini ağda sonrası oluşan sivilceler içinde kullanılabilir.

– Kötü bir kokuya sahip olsa da madecassol krem de ağda sonrası sivilceler için iyi bir tercihtir.

Ayrıca bu krem vücut çatlaklarının giderilmesinde ve tahrip olan cildin yenilenmesi amacıyla da kullanılabilir. Hemen şunuda belirtelim ki; ağda sonrası sivilceye benzeyen fakat bir türlü geçemeyen cilt problemleri çeşitli alerjik enfeksiyonların habercisi olabileceği için hemen doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Ağda sonrası sivilce nasıl geçer, sorumuza cevap verdikten sonra şimdide ağda yaptıktan sonra sivilce çıkmasını önleyen bazı tedbirlerden bahsetmek istiyoruz.

Ağda sonrası sivilceleri önlemek için;

• Ağda uygulayacağınız bölgeye pudra sürerek cildinizi nem ve yağının azalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece deriniz tahriş olmaz ve siz rahatlamış olursunuz.

• Ağdanızı çok hızlı çekmemeye özen göstermelisiniz. Sert çekilen ağda sonucu cildiniz tahriş olur ve sivilcelenme problemleri yaşarsınız.

• Ağda sonra hijyenik mendiller kullanarak cildinizi temizlemeniz de burada çok önemlidir.

• Ağda uyguladığınız bölgeye yaklaşık 15-20 dakika buz kompleksi uygulamanızda sivilce oluşumunu engeller.

• Eğer yüz bölgenize ağda uygulayacaksanız hemen öncesinde makyaj ve cilt temizliğinizi çok iyi yapmanız gerekmektedir.

• Yüz bölgenizi iyice temizledikten sonra pudra kullanarak cildiniz nemini almayı da asla unutmayın.

• Yine yüz bölgenizde ağda uygulaması sonrası buz masajı yaparak sivilcelenmeyi önlemiş olursunuz.

• Ağda sonrasında kullanacağınız giysilerde çok önemlidir. Böyle durumlarda giysilerinizi pamuklu dokuda olmalarına dikkat edin.

• Yine giyeceğiniz kıyafetlerin dar olmamasına da özen göstermeniz gerekir.

• Cildinizde ağda sonrası oluşacak tahrişi gidermek için peeling uygulamanız gerekir. Peeling için piyasada çok etkili jelleri bulabilirsiniz.

• Ağda uygulamasından sonra bir süre hiç bir şey yapmadan bekleyip ve sonrasında ılık bir duş alırsanız cildinizi sivilcelenmekten korumuş olursunuz.

• Ağda uyguladığınız bölgeye bitkisel maskeler kullanarak cildiniz rahat nefes almasını sağlayabilirsiniz.

• Tüm bunlarla birlikte ağda sonrası sivilce çıkmasını önlemek için terlememeye özen göstermelisiniz. Eğer spor yapıyorsanız ağda uyguladığınız gün spora ara vermeniz tavsiye edilmektedir. En önemlisi de kullanacağınız ağdanın kaliteli bir markanın ürünü olmasıdır. Uygun ağda seçimi ve doğru uygulanacak yöntemlerle ağda sonrası sivilce sorunu kesinlikle yaşamassınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb