Adet Söktürücü Bitkiler | Hanımların Dünyası

loading...

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Bitkiler

 

Bayanların her ay duzenli bir biçimde adet görülür. Bazen bu adet belirli sebeplerden dolayı gecikebilir. Bu da kişide gerek fiziksel, gerekse de psikolojik sorunlar yaratmaktadır. Vücutta belli bölgelerde şişlik, ruhsal sıkıntı, ödem, zaman zaman sivilcelenme, gerginlik ve tahammülsüzlük gibi şikayetlerin sıkça yaşandığı adet gecikmesinde çözüm olarak doğum kontrol hapları da önerilir. Adet Söktürücü Bitkiler progesteron içermektedir. İçeriği özellikle aynı olan doğum kontrol hapları da adet söktürücü kullanımı tercih edilir. Adet söktürücü öneriler kadınların adet dönemlerindeki ağrılarını azaltmak ve kanamaları düzene sokmak için faydası olan bitkiler ile karışımlardan oluşur. Regl sancısı oldukça sıkıntılıdır. Bu ağrıları ancak bir söktürücü ile son verebilirsiniz. Adet gününün gelmesine rağmen kanamanın başlamaması durumunda söktürücü ürünler kullanmalısınız.

Regl geç geldiyse biberiye ve papatya çayını kaynatıp adet söktürebilirsiniz. Özellikle Atkuyruğu otu da oldukça faydalı bir söktürücüdür. Eğer ki, tadı sert gelirse balla tatlandırınız. Civan perçemi ve ya çörek otu da birlikte kaynatılarak içildiğinde adet gecikmesi şikayetine iyi gelecektir. Bu karışım, kısırlık sorunu olan kadınlar için de fayda sağlıyor. Özellikle menopoz zamanında adeti kesilen bayanlara da öneriler bulunuyor. İsterseniz bu karışıma sığır kuyruğu da ilave edilebilir. Regl ağrısı yaşayanlar için bir öneri de çiriş otu kullanımıdır. Çiriş otunu kaynatıp balla karıştırarak içebilmelidir. Bu durumda çörek otunu bal ile karıştırıp yediğiniz zamanlarda gerçekleşen olumlu değişmeyi gözlemlersiniz. Balla tatlandırılmış ve kaynatılmış kekik de günde 3 kez içilmesi işe yarayacaktır.

Adet zamanında yaşanan şiddetli ağrılar için kaynatılan kuş dilini balla karıştırarak aç karnına içilmelidir. Salatalarda, poğaçalarda, cacıklarda, sebze ile et yemeklerinde sıkça ve sevilerek kullanılan dereotu da oldukça etkili bir adet söktürücü görevindedir. 2 çay kaşığı dereotunu döverek kaynatıp içildiği zaman adet söktürdüğüne tanık olacaksınız. Adet gecikmesi yaşanılan zamanlarda sıkıntılı oluşur ve kerevizi de bolca tüketilirse adet sökülecektir. Tüm bu bitkiler gerek adet sancısı, gerekse de geciken adet kanamaları için fayda sağlar. Her zaman ve her durumda doğa yanımızda özellikle en büyük destekçimiz oluyor. Yalnızca güzelliği ile gözlerimize hitap etmekle kalmaz tıpkı bir annenin şifalı eli gibi bizi iyileştirmektedir. Yazımızda belirttiğimiz adet söktürücüler sizi rahatlatacaktır. Özellikle kekik ve civanperçemi çayı, papatya ve biberiye çayı ve at kuyruğu otu ve bal kürü bu sıkıntılı dönemi doğal yollarla çözmeye yardımcı olur.

Bayanların her ay yaşadıkları bu sıkıntı için çözüm yolları aramaktadır. Özellikle bitkisel kürler kullanarak tedavi etmeyi yöntemine daha sıcak bakıyorlar. Özellikle maydanoz suyu adet söktürür mü sorusu sık sorulan sorulardandır. Bunun akabinin de gelen bir başka soru ise adaçayı adet söktürür mü şeklinde sorular vardır. Bu bitkilerin rahim hareketlerini ve özellikle kadınlık hormonlarını harekete geçirdiği bilinir. Özellikle adet zamanlarınızın mevcut olduğu periyottan sürekli olarak değişmeler yaşanıyorsa kesinlikle bir uzmana görünmelisiniz. Bazen önemsenmeyen durum ve ya olgular olumsuz sonuçlara sebep olur. Adet Söktürücü Bitkileri belirttik.

Her ay yaşamış olduğunuz adet sıkıntılarını ve adet gecikmesinden şikayet eden kadınlar için bir başka alternatif çözüm de adet söktürücü iğne kullanımı toplumuzda tercih edilen durumlar arasındadır. Adet Söktürücü Bitkilerin dışında iğne kadınlarda adet dönemini taklit ederek kanın çözülmesini ve tahliyesini sağlıyor. İğne kullanımından sonra 3 ile 5 gün içinde adet kanaması başlamaktadır. Eğer ki, doktor gerekli ve en uygun görürse adet söktürücü iğne tavsiye edecektir. Doktor önerisi ve ya onayı olmadan bu tür ilaç ve iğneleri kullanmak oldukça tehlikeli neticelere sebebiyet verecektir. Hele ki gebelik gibi bir durum söz konusuysa ve kişi bundan henüz haberdar değilse adeti geciktiği için yaptıracağı iğne bebeğe zarar vereceği kaçınılmaz bir durumdur.

Gerekli muayene ile kontrollerden sonra hekim gerekli görürse zaten reçete eder. Adet söktürmeye yardımcı iğneler yüksek dozda hormon içeriyorlar. Bilinçsiz kullanılan iğneler fazla dozda hormon yüklü olduğu için olumsuz sonuçlar doğurur. Ayrıca her adet gecikmesinde adet söktürücü iğne kullanılması da tehlikeli ve riskler bulunur. Özellikle doktorun önerisi doğrultusunda kullanılan ilaçlar sizin sıkıntılarınıza çözüm sunacaktır. Ama kesinlikle uzman önerisi olmadan kullanmayınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb