Adet Sancısına Ne İyi Gelir? | Hanımların Dünyası

loading...

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Ergenlik dönemi ile birlikte tüm kadınlar adet sancıları yaşamaktadır. Adet sancıları, kimi bayanlarda çok hafif olur iken kimilerinde ise oldukça sancılı geçmektedir. Çoğu zaman kadınlar günlük etkinliklerini ve yapması gerekenleri sancılı adetleri yüzünden zorlanarak yapmakta, yapamamaktadır.

Adet sancılarını iki farklı kulvarda incelememiz gerekiyor. Bunlardan ilki normal dönem sancılarıdır. Adet döneminden önce ve adet dönemi sırasında yaşanmakta olan standart sancılardır. İkincisi ise diğer hastalıklarına bağlı olarak adet döneminde yaşanan ağır sancılardır. Adet sancıları için evinizde birkaç pratik yöntem uygulayabilir veya doğal ve güçlü bir kaynak olan bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. İşte çoğu kadının hayatını kurtaracağını düşündüğümüz o iyi gelen yöntemler. Adet dönemindeki sancıları dindirmek için öncelikle sıcak tampon uygulamanızı önermekteyiz. Bir havluyu ütü ile ısıtın ve tam olarak karın bölgenize gelecek şekilde yerleştirin. Bu şekilde bir süre uzanın. Sizdeki ısı kasılmaları ve sancıları hafifletmek için yeterli olacaktır. Eğer anlık değil sürekli rahatlamak istiyorsanız bu bölgeyi gün içerisinde sürekli olarak sıcak tutmalısınız.

Gün içerisinde sıcak içeceklerin tüketilmesi adet sancılarını hafifleten diğer yöntemdir. Kafein içermeyen içecekleri tercih etmelisiniz. Özellikle yeşil çay ve zencefil çayı başta olmak üzere pek çok bitki çayı adet sancısına iyi gelmektedir. Gün içerisinde tüketeceğiniz gıdaları bir seferde tüketmek yerine az az ve sık sık tüketmelisiniz. Adet sancısını oldukça hafifletecek ve acınızı dindirecektir. Masaj yapmak adet sancısına oldukça iyi gelmektedir. Ancak masajı doğru bölgeye, doğru şekilde gerçekleştirmelisiniz. Masaj yapar iken alt karın bölgesine parmak uçlarınız ile hafif bir şekilde bastırarak dairesel hareketler ile masaj yapın. Yatış şekliniz adet sancınız ile doğru orantılıdır. Düz yatmak adet sancınızı arttıracaktır.

Eğer uzandığınızda ayağınızın altına bir minder alırsanız daha hafif sancı çekeceksiniz. Kan dolaşımını arttıracak olan bu yöntemi özellikle akşamları gerçekleştirin. Adet sancısını hafifletmek için eğer yapabilirseniz yürüyüş gerçekleştirmek etkili olacaktır. Hafif tempo ile gerçekleştireceğiniz yürüyüş ile birlikte sancının hafiflediğini hissedeceksiniz. Düzenli olarak bu yürüyüşü gerçekleştirmek sonraki adet sancınıza da etki edecek ve hatta zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Sena kalemci diyor ki; 2 Eylül 2016 - 11:00

Merhaba sitenizde bana ait resmi silmenizi istiyorum

CEVAPLA
Sena kalemci diyor ki; 2 Eylül 2016 - 11:00

Merhaba sitenizde bana ait bir resim var kaldırırmısınız

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb