Acnelyse Krem | Hanımların Dünyası

loading...

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem

Acnelyse Krem Hakkında Bilmedikleriniz

acnelyse-krem-2

Acnelyse krem etken maddesi tretinoindir. Tretinoin genellikle akne vulgaris tedavisinde kullanılan bir maddedir. Akne vulgaris genelde ergenlik döneminde başlayan, irinli, kırmızı sivilcelerle kendini gösteren bir cilt hastalığıdır. Bunun dışında sedef hastalığı ve keratin fazlalığından kaynaklanan hiperkerotosis gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle ilacın etken maddesi olan tretinoine alerjisi bulunan hastaların bu kremi kullanması önerilmez. Kremin mutlaka doktorun belirttiği sıklıkla uygulanması gerekir. Doktorunuzun tavsiyesi olmadan Acnelyse kremin kullanımı kesinlikle önerilmez ve cildinize zarar verebilir. Ayrıca bu kremin aşırı kullanımının tedavi süresini kısaltmak ya da tedaviyi daha etkili hale getirmek gibi bir etkisi olmamakla birlikle istenmeyen etkilerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu kremin kullanıldığı dönem boyunca güneş ışınlarından ya da solaryum gibi yapay UV ışınlarından kaçınılması gerekmektedir. Aksi halde normalden çok hassaslaşan ciltte kalıcı güneş lekeleri oluşabilir.

acnelyse-krem-3

Kremi ilk üç ya da dört gün boyunca gece yatmadan once kullandıktan sonra, bir sabah bir akşam uygulamaya başlanılabilir. Kalıcı cilt lekelerinin oluşmasına sebep olmamak için kesinlikle acnelyse krem uygulamasından sonra direkt güneş ışığına çıkmayınız. Ayrıca bu krem ciltte kurumaya sebep olacağından doktor tarafından tavsiye edilen, besleyici özelliği yoğun nemlendirici kremlerin kullanılması gerekir. Acnelyse krem cildi yeniler ve bu sayede sivilce akne ve sivilce lekelerini azaltır. Kremin kullanılmaya başlandığı günden itibaren yaklaşık olarak bir hafta sonra ciltte pullanma ve dökülme görülebilir. Bu cildin kurumasından kaynaklanan bir durumdur ve kesinlikle normaldir. Bu etkiler sebebiyle tedaviye ara verilmemeli doktorun tavsiye ettiği süre boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.. İlacın etkilerinin tam olarak görülmesi için en az üç ay düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Acnelyse krem kullanılan dönemde cilt oldukça kuru ve hassas hale geleceğinden çok sert cilt ürünleri alkol içeren herhangi bir kimyasal, sert sabun ve şampuan gibi ürünler kullanılmamalıdır.

acnelyse-krem

Acnelyse krem tahriş olmuş, yanık, egzama ya da enfeksiyonlu cilde kesinlikle uygulanmaz. Böyle durumlarda iyileşme tamamlanana kadar beklenmelidir. Acnelyse krem yalnızca haricen kullanılır gözle temas durumunda bol sui le yıkayın. On iki yaşından küçük çocukların, hamile ya da emziren kadınların kullanması tavsiye edilmez. Uygulama sonrasında yanma, kızarıklık, kaşıntı ve acı hissedildiği durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Acnelyse Krem Kullanım Şekli Acnelyse krem doktorun önerdiği şekilde ve sıklıkta kullanılmalıdır. Kullanmadan önce bölgeyi ılık su ile yıkayıp temizleyin. Yüzünüz tamamen kuruduktan sonra Acnelyse kremi parmak uçlarınızla nazik hareketler sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız. Acnelyse Kremin Yan Etkileri Uygulanan bölgede kuruluk, kızarıklık, batma hissi tahriş ve çok yoğun olmayan ağrı sık görülen yan etkilerdendir. Bunların dışında karın ağrısı, nefes almada zorluk, yüz, dudak ve boğazda şişlik, kurdeşen gibi etkilerin ortaya çıktığı durumlarda doktora başvurulması gerekir.

acnelyse-krem

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb