Acı Kırmızı Biber Acur ve Ada Soğanı İnsan Sağlığına Yarar Sağlar Mı | Hanımların Dünyası

loading...

Acı Kırmızı Biber Acur ve Ada Soğanı İnsan Sağlığına Yarar Sağlar Mı

Acı Kırmızı Biber Acur ve Ada Soğanı İnsan Sağlığına Yarar Sağlar Mı

Acı Kırmızı Biber Acur ve Ada Soğanı İnsan Sağlığına Yarar Sağlar Mı


ACI KIRMIZI BİBERİçindeki bileşenleri;B1,B2 ve C vitaminleri,Karotin,capsorbin,citrin içerir.Şifasının etkili olduğu alanlar;Romatizma,bronşit ve öksürük tedavisinde kullanılır. 100 gram kırmızı acı toz biber,500 gram su,200 gram zeytinyağı,karıştırılır,su buharlaşıp uçana kadar kaynatılır. Kalan karışım ile romatizmalı bölgeler masaj yapılır. Aynı karışım ile göğüse masaj yapılır,öksürük ve bronşite faydalı olur.Boyun tutulması ve saç dökülmesinde kullanılır. Aynı yukarıdaki yapmış olduğumuz karışımyapılır,boyun bölgesine masaj uygulanır. Saç diplerine masaj yapılırsa saç dökülmelerini önler.Bademcik iltihabına faydalıdır. Toz kırmızı biber kaynatılır ve ağız çalkalanır.Yan etkisi olarak;fazla miktarda yenildiği zaman mide,bağırsak ve basura zararlıdır. Karaciğeryetersizliği olanlarda fazla kullanmamalıdırlar.

ACURİçindeki bileşenleri;Şeker,glikoz,furuktoz ve tohumunda yüzde kırk beş oranında katı yağ içerir.Şifasının etkili olduğu alanlar;Acur yendiği zaman sindirimi kolaylaştırır.Harareti giderir. Susama durumunda acur yendiği zaman susuzluğumuz gider,harareti söndürür.Vitamin eksikliğine faydalıdır. Hurma ile acur birlikte yendiği zaman vitamin eksikliğine iyi gelir.Acur koklandığı zaman baygınlığa faydalıdır.Sarılık hastalığında kullanılır. Olgun acur rendelenir,bal ile karıştırılır,yenmeye devam edilir.İdrar söktürücü olarak kullanılır. Acur çekirdekleri dövülür,kaynatılır,bal ile karıştırılır,içilir.Yan etkisi olarak hiç yan etkisi yoktur. Soğuk mizaçlı olanlar acuru hurma ve bal ile yerlerse iyi gelir.

ADA SOĞANIŞifasının etkili olduğu alanlar;Kalp kuvvetlendirici olarak kullanılır. Pişmiş ada soğanın dan on gram,oğul otundan yirmi gram,kedi otundan yirmi gram karıştırılır,kaynatılır.Bal ile karıştırılır,her gün 1 çay bardağı içilir.Kulunç ağrıların da kullanılır. Pişirilmiş ada soğanı ile kulunç ağrılarının olduğu bölgeler ovularakmasaj yapılır.Romatizmaya iyi gelir. Pişirilmiş ada soğanı ile romatizmalı bölgeler ovularak masaj yapılır.Yan etkisi olarak tazesi zehirlidir. Pişirilerek tüketilmesi önerilir.Acil şifalar.

Acı Kırmızı Biber Acur ve Ada Soğanı İnsan Sağlığına Yarar Sağlar Mı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb