Acı Çehre Otunun Faydaları | Hanımların Dünyası

loading...

Acı Çehre Otunun Faydaları

Acı Çehre Otunun Faydaları

Acı Çehre Otunun Faydaları

Acı çehre otu, son günlerde zayıflamak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bitkisel çayların başında gelse de, zayıflatma dışında sağlığa birçok faydası olan şifalı bitkiler arsında yerini almıştır. Acı çehre otunun anavatanı İngiltere olarak kabul edilmekte ve oradan tüm dünyaya yayılan hatta Orta Asya’ya kadar uzanan bir bitki örtüsü olmuştur. Bu bitki daha çok toprakları zengin olan ormanlık alanlarda yetişmektedir. Acı çehre otunun bitkisel tedavi olarak sadece tohumları kullanılmakta ve bu tohumlarda Akdiken ağacından elde edilmektedir. Akdiken ağacında bulunan yapraklar yaklaşık 4-9 santimetre arasında olup acı çehre tohumları ise 6-25 mm arasında değişmektedir.

Bu tohumlardan yapılan çay içilerek birçok hastalığın tedavisi mümkün olur. Acı Çehre Otunun Faydaları: Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi acı çehre otunun tohumlarından yapılan çay ile kısa süre içinde zayıflamak mümkündür. Bu çayın düzenli kullanıldığında yaklaşık olarak ayda 7-10 kilo verildiği görülmüştür. Bu bitki çayı ile zayıflamak isteyen kişiler, bununla birlikte bol bol yürüyüş egzersizleri ile mutlaka spor yapmaları önerilmektedir. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo vermek sağlanır. Acı Çehre Otunun faydaları zayıflama dışında diğer faydaları ise şunlardır:

-En büyük faydalarından biri vücutta oluşan ödemin atılması ve bağırsakları temizlemesidir. -Kabızlık problemi olanlar için çok etkilidir. Kabızlık sorunu yaşayan kişiler 2-3 tanesini çiğneyerek veya çayını içerek çok kısa sürede bu problemden kurtulabilirler. Ancak acı çehre tüketildikten sonra vücuttaki su kaybı çok olacağı için gün içinde bol bol su içmeleri gerekmektedir. Acı çehre otunun şimdiye kadar tüketenler herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamışlar ve istedikleri sonuca ulaştıkları için memnun kalmışlardır. Sadece dikkat edilmesi gereken, bu bitkiyle birlikte bol bol su içilmesidir. Sizlerde acı çehre otunu en yakın aktardan alarak güvenle kullanabilir ve kısa süre içinde ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Acı Çehre Otunun Faydaları Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb