Acemiler İçin Makyaj Bilgileri | Hanımların Dünyası

loading...

Acemiler İçin Makyaj Bilgileri

Acemiler İçin Makyaj Bilgileri

Acemiler İçin Makyaj Bilgileri

 

 

Bu yazımızda acemiler için makyaj bilgileri vereceğiz. Makyaj yapmayı tam olarak bilmeyenler ve makyaj uygulamaya yeni başlayanlar için bu yazımız çok faydalı olacaktır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Makyaj yapmanın zor olduğunu düşünen bayanlar makyaj malzemelerinin ne için ve nasıl kullanıldığını tam anlamıyla bilmiyorlardır. Bu yüzden de makyaj yapmak onlara zor gelebilir. İlk olarak en çok kullanılan ve bayanlar için çok ihtiyaç duyduğu fondöten başlayalım. Fondöten makyajın olmazsa olmazıdır. Bunu sakın unutmayınız. Fondöten yüz uygulanmaktadır. Pürüzsüz bir görünüm oluşturmak için ve yüzünüzdeki kusurları da kapatmak için fondöten çok ile yaramaktadır. Fondöteni yüzünüze bir makyaj süngeri ile hafifçe yüzünüze yayın. Bir kaç saniye içinde yüzünüzde hiç bir kusur kalmayacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Cildiniz yağlıysa sıvı fondöten kullanmayınız. İkinci olarak da maskaradan da bahsedelim. Maskarayı düzgün bir şekilde uyguladığınız zaman çok güzel bakışlarınız olacaktır. Maskara uygulanan kirpiklerin diplerinde hafifçe başlayın. Üçüncü olarak da ruj kısmına gelelim. Öncelikle kırmızı ruju bayanlar çok tercih etmektedir. Ruj da makyajın içerisinde olmazsa olmazıdır. Yüzünüz ruj sayesinde daha canlı ve daha da aydınlık görünecektir. Rujun rengi ile dudak kalemi de aynı renk olması gerekmektedir.

İlk önce dikkatlice dudak kalemi ile çevresinden kusursuz olacak şekilde çizin. Sonra boşluk olan yerleri ise ruj ile doldurunuz. Taşan yerler olursa da kulak pamuğu ile siliniz. Acemiler için makyaj bilgileri bu sitede yer almaktadır. Dilerseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bronz görünmek isteyen bayanlar bronzer uyfulayabilirler. Aslında zor bir işlem değildir. Cilde sağlıklı bir şekilde ışıltı vermektedir. Yalnız bronzeri uygulayacağınız zaman allık kullanmadan önce kullanmalısınız derim. Yanaklara ve elmacık kemiklere uygulanır. Beşinci olarak da kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcılar da fondöten gibi makyajın altın kuralıdır. Kapatıcılar kaş, kaşların altını ve göz altı morluklarını kapatmaya yaramaktadır. Altıncı olarak da allığa sıra geldi. Bayanların yanaklarına renk katmak için allık kullanmaktadırlar. Allıklar cilde ışıltı ve canlılık vermektedir. Allık elma kemiklerin altına yatay doğru uygulanır. Makyaj tekniğini bilmek önemlidir. Bilmeyenler için bu yazıyı yazmış olduk ve bu yazı ile çok bilgileceksiniz. Makyaj tekniği ile çok güzel bir cilde sahip olacaksınız. Unutmayın makyaj yaparken kusursuz olması lazımdır.

Makyaj yapmak özeldir ve yetenek ister. Zamanla da makyaj yapma konusunda acemi bayanlar ustalaşacaktır. Mesela dudaklarınız daha dolgun göstermek istiyorsanız bir takım ipuçlarını sizler için yazdık. Her bayan dudaklarının dolgun ve parlak görünmesini istemektedir. İlk önce dudaklarınız nemli olmalıdır. Dudaklarınız yeterince nemli olmalıdır. Bu sayede dudaklar hem yumuşak ve hem de dolgun olacaktır. Bununla birlikte de düzenli dudak bakımınızı da yapmanız gerekmektedir. Gece yatmadan önce de dudak besleyici krem uygulamalısınız. Böylece sabah ruj uyguladığınız zaman dudaklarınız çok daha canlı görünecektir. Aynı zamanda da nane yağı ile de dudaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Ama dudaklarınızın rengi de çok önemli olmaktadır. Seçeceğiniz rujun rengi dudak rengine ve cildinizin rengine uymalıdır. Gün içinde gündüz vakti şeftali tonlarında ki ruj renkleri tercih etmelisiniz. Bu arada dudak ruju uygulayacağınız zaman dudak kalemin de mutlaka ruj renginde olması lazımdır.

Dolgun dudaklar için nane, tarçın ve zencefil ile karışım hazırlayıp dudaklarınız daha dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız şeker ile balı da karıştırıp sürebilirsiniz. Hem de dudaklar bu sayede daha seksi de görülecektir. Bunu bilmelisiniz. Şimdi de göz makyajına gelelim. Makyajın en zor olanı yani göz makyajıdır. Makyaj da acemi olan bayanlar göz makyajlarını daha hafif renkler yaparak başlayabilirler. Ağır ve koyu renk göz makyajını bir süre boyunca yapmamalısınız. Lütfen sitemizde her zaman takipte kalın. Acemiler pek makyaj yapmayı bilmediklerinden dolayı ilk başta biraz zorlanabilirler. Acemi olan bayanlar makyaj tekniklerini mutlaka öğrenmelidir. Aksi takdirde yüzünüzün eskisinden de daha kötü gözükebilir. Acemiler için makyaj bilgileri bu sitede ve bu site sayesinde makyaj tekniklerini öğrenerek güzelleşeceklerdir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb