AA Almanya temsilcisi Cüneyt Karadağ ile Erdem Cengizhan Evlendi… | Hanımların Dünyası

loading...

AA Almanya temsilcisi Cüneyt Karadağ ile Erdem Cengizhan Evlendi…

AA Almanya temsilcisi Cüneyt Karadağ ile Erdem Cengizhan Evlendi…

Almanya Temsilcisi Cüneyt Karadağ, hayatını Erdem Cengizhan ile birleştirdi.


Çiftin nikah şahitliklerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AA Genel Müdürü Kemal Öztürk yaptı.

Anadolu Ajansı (AA) Almanya Temsilcisi Cüneyt Karadağ, hayatını Erdem Cengizhan ile birleştirdi. Çiftin nikah şahitliklerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk yaptı.

Manisa Büyük Saruhan Oteli’nde düzenlenen nikah töreninde Cüneyt Karadağ’ın şahitliklerini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Erdem Cengizhan’ın şahitliklerini ise Ayşe Cengizhan ve Hasan Atlı yaptı.

Arınç, nikah sonrası yaptığı konuşmada, iki değerli gencin nikah töreninde birlikte olmanın, şahitlik etmenin kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, genç çifte, iki cihanda saadet diledi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle konuştu:
”Nikah bizim inancımızda çok önemli bir yere sahip. Geleneklerimiz, örf ve adetlerimiz, evliliğin toplumun temeli olduğunu gösteriyor. Bu temel ne kadar güçlü olursa, aile ne kadar güçlü temeller üzerinde yükselirse toplum da o kadar güçlü olur. İki gencimizin de evliliğin sorumluluğunu idrak ettiklerine inanıyorum. Her günümüz bu akşamki gibi sevinçli olmayabilir, hayatın bin bir türlü cilvesi vardır. Sabır gerektirir. İnşallah iki kardeşimiz de birbirlerini daha çok severek, birbirlerine daha çok bağlı kalarak birlikteliği sürdürürler.”

Üç torun sahibiyim

Arınç, Cüneyt Karadağ’ı AA’daki görevinden tanıdığını, eşi Erdem’in ise kızının okuldan arkadaşı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Onu da kızımız gibi görüyor ve seviyoruz. Maşallah benim çocuğumun üç tane evladı oldu. Üç tane torun sahibiyim. (Kızım) Çocuklarla boğuşmaktan düğüne gelme fırsatı bulamadı. Kızım çok başarılı. Onuncu yılında üç tane torun verdi bize. İnanıyorum ki Erdem de ondan geri kalmayacaktır. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin.”
AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk de Cüneyt Karadağ’ın çok başarılı bir gazeteci olduğunu, kendisinden çok önemli haberler aldıklarını, evlendikten sonra daha da güçlü haberler alacaklarına inandıklarını ifade ederek, ”Sayın Bakanımızın ve Başbakanımızın her düğünde ifade ettiği üç çocuk konusunda, biz de ajans yönetimi olarak üç çocuk olduğunda maaşına zam yapmayı taahhüt ediyoruz” dedi.
Arınç, evlilik cüzdanını mutluluklar dileyerek Erdem Karadağ’a verdi.

Törene Vali Halil İbrahim Daşöz de katıldı.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb