7 cm Topuklu Ayakkabı Koşu Yarışı

Author

Categories

Share

Türkiye’nin ilk yüksek topuk koşusu Antalya’da yapıldı.

7 santimetre yüksekliğinde ve 1,5 santimetre kalınlığındaki topuklu ayakkabılarıyla start alan 100 kadın, 100 metrelik yarışta ter döktü. Finiş çizgisine ulaşabilmek için 7 santimetre yüksekliğinde ve 1,5 santimetre kalınlığındaki topuklu ayakkabılarını ayaklarına bantlamak zorunda kalan kadın yarışmacılar zor anlar yaşadı.

100 metreyi 15 saniyeyle 25 saniye arasında koşan yarışmacılar Türkiye’de bir ilke imza attı. 20’şerli gruplar halinde 5 ayrı start verilen yarışmalarda, dereceye girenler 100 metreyi koşma sürelerine göre değerlendirilirken birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL ve üçüncüye bin TL ödül verildi. Semra İşcel’in ilk sırayı aldığı yüksek topuk koşusunda Şükrüye Yıldız ikinci, Emine Tuğba Er ise üçüncü oldu.

Öyle Bir Geçer zamanki dizisinin  yıldızı Caroline‘nin de (Wilma Elles) yüksek topuklarıyla koşarak koştuğu ancak dereceye giremediği yarışmalara vatandaşların ilgisi de büyük oldu.

Antalya’da bir alışveriş merkezi tarafından organize edilen yarışma için ana arterlerden biri trafiğe kapatılırken, yarışmacılar, yüksek topukla koşmanın yürümekten çok farklı olduğunu ancak böyle bir deneyimi yaşamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yüksek topuklarla koşmanın zorluğuna dikkat çeken yarışmacılar, zorlandıklarını ama korktukları kadar olmadığını ifade etti.

Caroline karakterini canlandıran Wilma Elles ise çok neşeli olduğunu ifade etti. Yarışmaya katılan ancak dereceye giremeyen bütün kadınlara ise madalya ve sertifikaları verildi.

Koşuda çok eğlendi - 2 (© © 2012 Starlounge)Koşuda çok eğlendi - 5 (© İHA)Koşuda çok eğlendi - 6 (© İHA)Koşuda çok eğlendi - 8 (© İHA)

Author

Share