7 Aylık Bebek Beslenme Tablosu | Hanımların Dünyası

loading...

7 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

7 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

7 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

7 Aylık bebek beslenme tablosu doğum anından itibaren bebeklerin açlık ve tokluk metabolizmaları harekete geçmektedir. Bu sebeple anneler bebeklerini beslemek için aşırı ısrarcı olmamalıdırlar. Yemediği durumlarda çabuk paniğe kapılan bir yapıda ortaya çıkan duygu durumu yaşanmamalıdır 6. aydan itibaren başlanan ek besinlere devam etme durumunda bebekler aynı zamanda diğer besinlerle de tanıştırılmalıdırlar. 7 Aylık bebek beslenme tablosu içeriğinde kullanılacak besin maddeleri; Kuru baklagiller Daha önce denemiş olduğunuz sebzelere ek olacak şekilde çeşitleri arttırma zamanı geldiğinde, 6 ayın sonu zamanda ve 7 ayın başı itibari ile gibi Brokkoli taze olarak, Karnabahar aynı şekilde dondurucuya girmemiş olandan, enginar taze olandan, Kereviz de aynı şekilde denemenizde faydası olacak sebzeler arasındadır. Artık her türlü mercimek ve kabuklarını soyarak yedirebileceğiniz nohut-kuru fasulye de deneyeceğiniz kuru baklagiller arasında yer almaktadır. Bütün bunları 3-4 gün ara vererek denediğiniz de gaz ve ya alerji gibi sorunlar yaşamadığında yedirmeye devam etmenizde sakınca yok demektir.

7-aylik-bebek-beslenme-tablosu

7 Aylık bebek beslenme tablosu içinde bakla yedirmeyi 2 yaşına kadar pek önerilmemektedir. Patlıcan için içinde nikotin olduğundan dolayı sakıncalı olduğu söylenmesine rağmen 1 kg patlıcanda 1 mg nikotin olduğu için ve midede işlenirken parçalanması sayesinde zararı kalmamaktadır. Bebekler sevdiği sürece yemesinde sakınca olmadığı belirtilmektedir. Peynir 7 Aylık bebek beslenme tablosu olarak bu aylar içinde tercih edilecek gıdaların arasında yavaş yavaş peynir yer bulmaya başlayabilir. Tuzu önceden suda bekletilerek alınmış sade olarak bir beyaz peynir çeşidi tercih edilebilir. .Başlangıç olarak verilirken tek başına kullanılması daha uygun olmaktadır. Bunun devamında yumurta sarısı ile birlikte kahvaltı öğünlerinde omlet şeklinde yaparak vermeye başlanabilir. Turunçgiller ve Muz 7 Aylık bebek beslenme tablosu içeriğinde yer alan Portakal kendisi ve suyu, mandalina aynı şekilde kendisi ve suyu, greyfurt, limon az miktarda asit özelliğinden dolayı az miktarda verilmelidir. Turunçgiller vitamin olarak C oldukça zengin olduğundan dolayı verilmesi uygun görülmektedir.

Bu dönemlerde bebeğin artış gösteren demir ihtiyacına karşı yanıt olarak kırmızı et ile beraberinde yeşil yapraklı olan sebzelerin birlikte verilmesi demir kullanımın oranını artıracaktır. Su tüketimini bu dönemde ½ çay bardağı olacak şekilde kullanılabilir. Muz tüketimi bu aylar içinde bebeğe ezilerek verilebilir. Potasyum içeriği olmasından dolayı büyüme ve gelişmede aynı zamanda kas yapısının düzgün çalışmasını etkin olarak etkilemektedir. Tavuk Eti Ve Ayran 7 Aylık bebek beslenme tablosu 7. aya giriş yapması ile birlikte evde bulunan günlük pastörize sütten mayalanan yoğurt ile yapılmış olan ayrandan az miktarda yudumlamaya başlayabilir. Günümüzde üretilen tavuklarda bulunan hormon takviyesi ve antibiyotik katkılı yemlerle beslenmeleri dolayısıyla, mümkün olduğu sürece tavuk tedarikini bildiğiniz organik besi yapan çiftliklerden alacağınız tavukları tercih etmeniz bebeğin gelişimi için çok uygun olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb