7 Adımda Ruj Sürmenin İncelikleri | Hanımların Dünyası

loading...

7 Adımda Ruj Sürmenin İncelikleri

7 Adımda Ruj Sürmenin İncelikleri

7 Adımda Ruj Sürmenin İncelikleri

Yüzümüzü solgun bir görünümden kurtarmak için makyaj yapmamız gerektiğini düşünürüz. Oysaki sadece dudağımıza ruj sürerek bile bakımlı ve canlı bir görünüm elde edebiliyoruz. Bu yüzdendir ki, makyaj yapmaktan hoşlanmayan kadınların bile kullanma ihtiyacı hissettikleri en önemli makyaj ürünü kuşkusuz ki rujdur. Gün içerisinde defalarca rujunuzu tazelemekten sıkıldıysanız, rujunuzu uyguladığınızda istediğiniz rengi elde edemiyorsanız ya da dudaklarınızda rujun pürüzlü görüntüsünden rahatsız oluyorsanız 7 adımda ruj sürmenin inceliklerini öğrenerek istediğiniz dudak görünümüne kavuşabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu 7 adımı uygulayarak dudaklarınızda hem pürüzsüz bir görünüm elde edecek hem de rujunuzun kalıcılığını arttırmış olacaksınız.

1) Dudaklarınızı Pürüzsüzleştirin Ruj uygulamaya başlamadan önce dudaklarınızın pürüzsüz olması çok önemlidir. Bu sebeple temiz bir diş fırçası yardımı ve su ile dudaklarınızı nazik hareketlerle fırçalayınız. Böylece dudağınızdaki ölü derilerden kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda rujunuz için pürüzsüz bir taban oluşturacaksınız.

2) Nemlendirme Yağsız bir dudak koruyucunuz varsa dudaklarınıza uygulayınız. Eğer elinizde yağlı bir dudak koruyucusu varsa uygulamadan sonra bir peçete yardımıyla fazlalığını alabilirsiniz. Bu uygulama hem dudağınızı nemlendirecek hem de rujunuzun kaymasını önleyecektir.

3) Rengi Nötrleyin Fondöteniniz ya da kapatıcınızdan bir miktar alın ve dudaklarınıza sürün. Böylece dudağınızın rengi nötrlenecek ve rujunuzun uyguladığınızda tam rengini verecektir.

4) Çerçeveleyin Dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin. Seçeceğiniz dudak kaleminin rujunuzdan en az 2 ton açık bir renkte olmasına dikkat edin. Böylece hem dudaklarınız büyük ve şekilli görünecek hem de dudak kalemiyle çizdiğiniz belli olmayacaktır.

5) Ruj Sürme Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Önce dudağınızın ortasını renklendirerek bir fırça ya da serçe parmağınızın yardımıyla çerçeveden taşırmadan rujunuzu dağıtınız. Hatta bu uygulama için küçük far uygulama çubuklarından faydalanabilirsiniz.

6) Kalıcılık Peçetenin bir katını ayırın ve dudaklarınızın üzerine koyduktan sonra toz pudrayla üzerinden geçin. Böylece rujunuzu sabitlemiş olacaksınız ve gün içinde dudaklarınızdaki kalıcılığını arttıracaksınız.

7) Ruzunuzu Sürün Tekrar rujunuzu sürün ve tekrar peçetenin bir katını ayırdıktan sonra dudaklarınızın üzerine koyup pudra uygulaması yapın. Artık pürüzsüz ve gün boyu renkli dudaklara sahipsiniz.

İşte sizlere sitemizde 7 Adımda Ruj Sürmenin İnceliklerini maddeler halinde sıralamış bulunuyoruz.

7 Adımda Ruj Sürmenin İncelikleri Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb