5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu | Hanımların Dünyası

loading...

5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu

5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu

Ne kadar diyet yapsak da bazı bölgelerden kurtulmak mümkün olmuyor. Basenler de bu bölgelerin başında geliyor ve eritmek için biraz uğraş gerektiriyor. Birçok kadının gözünde büyüyen bu uğraşlar aslında o kadar da zor değil. Yalnızca 5 madde ile basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

Basenlerden Kurtulmanın 5 Yolu;

1-Sağlıklı Beslenme
5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu (3)Sağlıklı beslenmek vücudumuz için oldukça önemlidir. Kilo almamak veya kilo vermek için yediklerimize dikkat etmek, sebze ve meyveleri bolca tüketmek, sağlıklı beslenmenin başında geliyor. Sağlıksız beslenmek, vücudumuzun fazla olan bölgeleri için de oldukça tehlikeli çünkü ilk olarak bu bölgeler kilo alıyor.

2-Yürüyüş Yapmak
5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu (2)Basenlerden kurtulmanın bir diğer önemli unsuru ise yürüyüş yapmaktır. Hareket halinde olan basenler sıkılaşır ve yağ kaybına uğrar.

3-Kalça Basen Hareketleri
Fazla olan bölgeler için belli aralıklarla mutlaka egzersiz yapılmalıdır. Basenleri eritmek ve sıkılaştırmak için bu bölgeye özel olan egzersizleri yapmak gerekiyor.

4-Yüzme
Tüm vücudu çalıştıran bir spor olan yüzme, basen bölgesi kaslarını da yoğun olarak çalıştırır ve yağların yakılmasını sağlar.

5-Bisiklet
Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandıran ve kasları çalıştıran bisiklet, bir o kadar da zevkli bir ulaşım aracıdır. Basen ve bacaklardaki fazla kiloların yok edilmesine bire bir uygun bir spordur.

5 Adımda Basenlerden Kurtulmanın Yolu (1)

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb