35 Günlük Beverly Hills Diyeti

Author

Categories

Share

35 Günlük Beverly Hills Diyeti

 

35-gunluk-beverly-hills-diyeti

1980’lerin başında ortaya çıkan sağlıklı beslenme yöntemlerinden biri olan Beverly Hills diyetini Amerika’da pek çok kişi uygulamıştır. Hatta bir dönem ünlü isimlerin diyeti de olmuştur. Ortalama 35 gün süren diyet, yüksek sınırlarda maksimum 42 güne kadar yapılabilir. Bu diyette temel amaç, doğru zamanda gerekli ve doğru gıdaları tüketmek. Beverly Hills diyetinin mucidi Judy Mazel’e göre vücudumuzun besinlerdeki enzimlere ihtiyacı vardır. Genellikle zor uygulanan ancak tam uygulandığında kilo verdiren bu diyeti en fazla bir ay yapmanız önerilir.

Günümüzün en popüler beslenme türlerinden biri olarak kabul edilir. Farklı besin grupları düzenli kombinasyonlar ile bir öğünü oluşturur. Metabolizmayı da hızlandıran bu diyeti ilaç kullanan ve kronik hastalığı olan kişiler uygulamamalıdır. Beverly Hills diyetine göre; aynı besin gruplarını kendi grubundan diğer besinlerle birlikte tüketmelisiniz. Yani karbonhidrat içerikli besinleri bir arada, başka bir öğünde sadece protein içerikli besinler tüketilmeli. Yanına yağ grubu da eklenebilir. Meyveler ise tek başına yenmelidir. Öğünlerden sonra en az 1 saat bekledikten sonra meyve yiyebilirsiniz. Meyveden sonra ise en az 2 saat sonra diğer öğüne geçebilirsiniz. Bu diyette şarap ve meyve suyu; meyve grubuna dahil. Alkollü diğer içecekler karbonhidrat grubundan sayılıyor. Protein ile karbonhidratı bir arada yalnızca günde bir öğünde tüketebilirsiniz.

Beverly Hills diyeti ayda ortalama 5 kilo vermenizi sağlar. En kolay sindirilen yiyecek grubu meyvelerdir. Karbonhidratları yerken çok iyi çiğnemek ve yavaş yemek önemlidir. En geç onlar sindirilir. Sindirimi yavaş çalışan kişiler önce karbonhidratlı yiyecekleri daha sonraki öğünde proteinli yiyecekleri tüketmelidir. İlk günler dayanabilirseniz yalnızca bitki çayları, meyve, meyve suyu ve su ile beslenmeli yani detoks yapmalısınız. Bu, sindiriminizi hızlandıracaktır. Proteine önem vermeli ve doymuş yağlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Şampanya, kırmızı ve beyaz şarap ile diğer alkollü içecekler yalnızca bu diyette vardır. Şampanya nötr gruptadır ve her besinle birlikte tüketilebilir. Günde en fazla 1200 kalori alınmalıdır. Spor ve egzersiz kesinlikle her gün yapılmalıdır. Kalıcı ve hızlı kilo verdirir.

Author

Share