20’li Yaşları Tehdit Eden Unutkanlık | Hanımların Dünyası

loading...

20’li Yaşları Tehdit Eden Unutkanlık

20’li Yaşları Tehdit Eden Unutkanlık

Unutkanlık insan hayatını olumsuz bir şekilde etkilemekle birlikte bir sağlık problemi olarak ifade edilmektedir. Unutkanlığın genellikle yaş ortalaması arttıkça ortaya çıktığına inanılır ancak son zamanlarda 20’li yaşlarda görülen unutkanlık gittikçe yaygınlaşmaktadır.

20’li  Yaşlarda Beyin Hücreleri Azalıyor

  İnsanların 20 yaşına gelmesi ile birlikte hücre gelişimi durmaktadır. Ayrıca yaşam iş gibi streslerin artması ile birlikte çok düşünmeye başlanması ile birlikte unutkanlık kendisini göstermeye başlar.

Östrojen Hormonu Hafızayı Etkiliyor

Unutkanlık (9)Bayanların salgılamış oldukları östrojen hormonunda meydana gelen azalmalar beyin hücrelerinin etkisini kaybetmesine neden olmaktadır. Hormonel değişimlerin hafıza üzerinde etkileri oldukça fazladır.

Stres Hafıza Kaybına Neden Oluyor

Hayatımızda olayları sürekli olarak düşünmek stres yaşamamıza neden olacaktır. Stres yaşamak ise genel olarak beyin üzerinde olumsuz dalgaların yaşanmasına ve bu nedenle unutkanlık çanlarının çalmasına neden olmaktadır.

Uykusuzluk Beyin Hücrelerini Etkiliyor

Unutkanlık (2)Uyku bir insanın gelişimi için çok önemlidir. Bu durumda yetişkin bir insanın günlük olarak 7 8 saatlik uykuya ihtiyacı vardır. Ancak tüm bunların dışında az uyumak beynin daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Fazla uyku da insanı sersemleteceği için unutkanlığın oluşmasına neden olabilir.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb