2018’ın En Yeni Makyaj Trendleri Burada

Author

Categories

Share

2018’ın En Yeni Makyaj Trendleri Burada

2018 en yeni makyaj trendleri yazımızda bu gün natürel makyaj çeşitleri neler? 21016 makyaj modelleri neler? sizin için derledik topladık. Bu sezonun trendi olan doğal makyaj çeşitleri hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt makyajının olabildiğince doğal görünmesi işte işin sırrı da tburada. Hem makyaj yapacağız hem de doğal görüneceğiz. Bu yazı dizimizde natürel makyaj ile ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar sizle paylaşacağız. Nerde kalmıştık? Öncelikle Makyajınızın daha doğal görünmesi için neyapıyoruz? Tabiki de ten rengine uygun yani mevcut ten renginizden bir iki ton açık fondöten ya da kapatıcı seçiyoruz.. Aslında hemen bileğinize bir parça fondöten sürerek cildiniz ile uyumlu olup olmadığını test edebilirsiniz. Sağlıklı ve canlı görünümlü bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilde ışıltı vermek amacı ile allık ve rujlarla ten rengine çok yakın tonlar kullanılması sizin için doğru bir tercih olacaktır.

2018 Göz Makyajı Trendler

2016 yılında doğallığın vurguladığı varla yok arası olarak, bilinen Natürel görünümlü makyaj trendinde en önemli prensip sağlıklı ve canlı görünümlü bir cilde sahip olmak. Ten rengine uygun bir fondöten ya da kapatıcı seçtik ve yüzümüze uyguladık. Şimdi, sırada göz makyajı var . Yalnız burada yine bir parantez açıyoruz ve hemen size dönüp 2016 makyaj trendleri neler? diye başlık atarak yazımıza devam ediyoruz. İşte Cevabı burada.

Ah O Dumanlı Bakışlar Yok Mu?

2018 göz makyajı trendleri arasında ön plana çıkan makyaj türleri arasında yer alan yoğun siyah, gri ve kahverenginin ön planda olduğu dumanlı göz makyajı maskara ile zenginleştirerek, istediğiniz dumanlı bakışlara kavuşmak mümkün. Bu makyaj modelinde en dikkat edilmesi gereken tek husus göz makyajının olabildiğince doğal görünmesi. Bunun için gözün ön planda olduğu makyaj türünde dudaklarda nude tonlar tercih etmelisiniz.

2018 Twiggy Kirpik Modası

Bu sezon yine gözlerin güzelliğini çok daha fazla ön plana çıkaran tweggy kirpik akımı revaçya. Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için bu sezon, kirpiklere bolca rimel sürmek hatta takma kirpik kullanabilinirsiniz. Arzuya göre bu natürel makyaj modelinde eyeliner da sürerek makyajınızı çok daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

2018 Kalın Kaş Modası

Bu sezon Natürel dediğimiz makyajın yansıması kaşları da etkisi altına almış. Bu nedenle bu sezon kaşlar olabildiğine çok kalın ve doğal bir şekilde kullanılmış. Bu nedenle kaşlarınızı almanıza gerek yok. Kaşlarınızın daha dolgun görünmesini sağlamak için kaş kalemi de kullanabilirsiniz.

2018 Göz Makyajı Trendleri

Yine sezonun en trend çok siyah, gri ve kahverengi kullanıldığı göz makyajında yoğun bir maskara ile tamamlayarak istediğiniz etkili ve derin bakışlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca kahverengi ve karamel renklerinden oluşan far ve allık türlerinden oluşan makyaj çeşitleri ile daha doğal bir görünüm kazanmak mümkün. Bu noktada göz makyajınızın uzun süre dayanması ve dağılmaması için eylinier yerine suya dayanıklı göz kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özel gün ve davetler için makyaj tercihinizi siyah ile grinin tonları far renklerinden yana yapabilirsiniz. Bunun için koyu renkli gözlerde dumanlı bakışlar elde etmek için siyah eyeliner gri ve şampanya tonlarındaki far tercih etmenizi öneriyoruz.

Author

Share