2018 Ramazan Bayramı | Hanımların Dünyası

loading...

2018 Ramazan Bayramı

2018 Ramazan Bayramı

2018 Ramazan Bayramı

2018-ramazan-bayrami

Tüm İslam aleminin heyecan ve büyük bir istek ile beklediği ramazan ayları dini duygularımızın tavan yaptığı, herkesin huzur bulduğu ve günahlarından arınma şansına sahip olduğu özel dönemlerdir. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) verdiği birçok nasihatte ve söylediği birçok sözde bu ayın önemine dikkat çekmiş ve diğer 11 aydan çok daha hayırlı olduğunu söylemiştir. Öyle ki ramazan ayı içerisinde bulunan özel bir gece olan Kadir gecesi, 1000 aydan daha hayırlı bir ay olarak tanımlanmıştır. Bu şekilde önemi belirtilen ramazan ayına hazırlık yapmak bizler için oldukça önemlidir. Ramazan öncesi hazırlıklar Ramazan ayı yaklaşırken yapmamız gereken hazırlıklardan biri fiziki hazırlıklardır.

2018-ramazan-bayrami-1

Ramazan ayı boyunca oruç tutacağımız göz önüne alındığında yeme içme ve varsa sigara tüketimi konusunda kendimizi bu döneme alıştırmak zorundayız. Özellikle yaz aylarına denk gelmesi ile hem sıcak yüzünden hem de oldukça uzun olan oruç tutma süresi yüzünden fizikli sıkıntılar yaşamak istemeyenler kesinlikle ramazan ayından birkaç hafta önce nefsini köreltmeye başlamalı, daha az yemek yiyip gün içerisinde tükettiği sigara sayısını azaltmalıdır. Bununla birlikte ramazan ayına hazırlamamız gereken bir diğer unsur da ruhlarımızdır. Ramazan ayı tam anlamıyla insanların nefsini köreltmeyi öğreneceği bir aydır. Bu ayda hayırlı işler yapmak ve kötülüklerden uzak durmak oldukça önemli olduğundan ruhlarımızı da bu aya hazırlamalıyız.

ramazan-bayrami-3

Ramazan bayramı Ramazan bayramı tüm İslam alemi için en önemli iki bayramdan biridir. Bir ay boyunca köreltilen nefislerin, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin karşılığında insanlara verilmiş bir ödül gibidir. İnsanların hem birbirlerini ziyaret etme hem de akrabalarına vakit ayırma adına buldukları önemli fırsatlardan biri olacak olan 2018 ramazan bayramının arifesi 14 Haziran Perşembe gününe denk gelmektedir. Özellikle çalışan kişiler için hiç de iyi olmayan bu haber ramazan bayramı tatilinin 3 gününden 2’sinin hafta sonuna denk geldiğini işaret etmektedir. Arife günü yarım gün tatil verilmesi durumu da ancak bazı işletmelerde ve devlet dairelerinde geçerli olmaktadır.

2018-ramazan-bayrami-2

Bu çerçevede ramazan bayramı 2018 yılı için şu şekildedir; 14 haziran Perşembe arife, 15 haziran Cuma bayramın 1. günü, 16 haziran Cumartesi bayramın 2. günü, 17 haziran Pazar bayramın 3. günü. Ramazan ayının başlangıcı Son yıllarda olduğu gibi bu yıl da ramazan ayı yaz aylarına denk gelmektedir. Her sene 20 gün geriye gelen ramazan ayının başlangıcı 2018 yılı için 16 mayıs olarak belirlenmiştir. 30 gün boyunca oruç tutup nefsimizi körelteceğimiz, varlık içinde olamayanları da anlayacağımız bu mübarek ayda bayram sabahına erişmek hepimizin ortak dileğidir.

 

Uzakta olan ailemizi görmek, arkadaşlarımız ile vakit geçirmek ve ailemiz ile özel günlerderamazan-bayrami-1 bir arada olmak için iple çektiğimiz 2018 ramazan bayramında yapılacak olan seyahatlerde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Vücudun ramazan ayından yeni çıkmış olması nedeni ile oluşabilecek olan sorunlar göz önüne alınarak yeme içmemize dikkat etmeliyiz. Yaz ayları olması ile oldukça sıcak geçecek olan yolculukta sık sık mola vermeli ve kendimizi hem fiziken hem de ruhen dinlendirmeliyiz. Ramazan bayramını bayram gibi geçirmek için tüm insanlar olarak çok dikkatli olmalıyız.

2018-ramazan-bayrami-3

2018 Ramazan Bayramı Resimleri

 

ramazan-bayramiramazan-bayrami-2ramazan-bayrami2018-ramazan-bayrami-mesajlari-12018-ramazan-bayrami-mesajlari-22018-ramazan-bayrami-mesajlari2018-ramazan-bayrami-mesajlari

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb