2018 Örgü Panço Modelleri

Author

Categories

Share

2018 Örgü Panço Modelleri

 

 

Son zamanlarda şallardan çok kıyafetlerin üzerine kolayca geçiriliveren pançolar kullanılmaya başlanmıştır. Pançolar boyna geçirildikten sonra vücutta dökümlü şekilde bir görünüm yaratan ancak kol gibi parçaları bulunmayan örgü giysilerdir. Bu denli çok tercih edilmelerinin nedeni ise kullanım kolaylığının yanında şaldan daha sabit bir şekilde giyilmeleri ve bir kıyafet parçası olarak kombinlenmelerinin daha kolay olmasıdır. Piyasada çok farklı modelde pançolar satılsa da panço denildiğinde ilk akla el örgüsü olanlarının harika şıklığı gelmektedir. Siz hamarat Hanımların Dünyası okurlarına bu yazımızda fikir olması açısından 2018 örgü panço modelleri ve bu pançoların nasıl kombinleneceği konusundan bahsetmek istedik. Mutlaka beğenip tasarımlarınızda fikir alabileceğiniz bir model çıkacaktır.

Örgü Panço Modelleri 2018 Trendleri Revaçta olan modellere geçmeden önce belirtmek gerekirse pançolar ünlü markaların hem kış hem de yaz kreasyonlarında yer almaktadır. Örgü pançoların nasıl kombinleneceği konusunda detaylı kullanımlarını bulacağınız modelleri oluştururken mevsim özelliklerine göre yazlık ya da kışlık yünler kullanılmalı, örgüler kalın şiş veya uygun tığlarla yapılmalıdır. Bazı modellerde tül görünümünü veren tığ işleridir. Gelelim 2018 örgü panço modelleri ve trendlerine; Örgü panço modelleri motifli veya ajurlu örneklerle oluşturulmaktadır. Bu sayede örgü daha dökümlü olmakta ve çok daha şık modeller oluşturulabilmektedir.

Tığ işiyle yapılan pançolarda bu sene rengarenk örülen büyük birkaç motiften oluşan modeller öne çıkmaktadır. Yazın kullanılan pançolardaysa daha çok açık renkler ve tığ işi dökümlü ajurlu danteller kullanılmaktadır. Kalın şişlerle örülen modellerde ise dokuma görünümü veren ve bir battaniye, kaban gibi koruma sağlayan Tunus işi örgüsü çok daha modadır. Bu modeller dışarı çıkarken kaban olarak da kullanılmaktadır. Kaban olarak kullanılan modellerde daha çok saç örgüsü modeli örgü sırasında kullanılmakta, model olarak da kapşonlu olarak tasarlanarak harika bir şıklık yaratılmaktadır.

Pançolar Nasıl Kombinlenir? Pançolar dışarı çıkarken kaban gibi kullanılacaksa aslında bir dış giyim olacağından her türlü kombinlenebilmektedir. Kombin yaparken 2018 örgü panço modelleri arasından kıyafete en uygun olanını seçmiş olmanız gerekmektedir. Örneğin tunik gibi kalça bölgesini örten bir panço kullanıyorsanız altına taytlar ve skinny pantolonlar uzun çizmelerle harika olmaktadır. Kısa kapşonlu pançolar ise en çok mini ya da maksi eteklerle şık durmaktadır. Yaz aylarında pançolar daha çok mayo üstlerinde pareo olarak kullanılmaktadır. Pançoların bir diğer yaz kullanım alanı da mini şortlardır. Aslında mini şortlar yazın da opak çoraplarla üzerinde bir panço ile kombinlenebilir. Mini şort panço kombinleriyle sokak modasında yakaladığınız şıklığa inanamayacaksınız.

Author

Share