2018 MODASI OLAN ŞAPKALARI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN

Author

Categories

Share

2018 MODASI OLAN ŞAPKALARI YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE SEÇİN

Şapka, kıyafeti ve kişiyi zarif, havalı gösteren biraksesuarıdır. Herkes belli bir dönem şapka almıştır. En azından bir kadının gardırobunda bir tane şapka vardır. Yanlış seçilmiş bir şapka kişiyi mutsuz eder. Yanlış bir şapka seçimi oldukça göz alıcı bir kıyafeti bir bile itici gösterebilir. Şapkalar renkler gibi çok çeşitlidir. Kişi kendi yüz yapısına ve giyim tarzına göre şapka seçerse kıyafetini mükemmel tamamlamış olur.

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE 2018 KIŞLIK ŞAPKALAR MODELLERİ

Uzun Yüzlü: Yüz uzun, alın geniş ise alının genişliğini kapatacak bir şapka ya da bere tercih edilmelidir. Fötr gibi şapka modelleri de bu yüz şeklinde çok hoş durmaktadır. 2018 yılı modelleri arasında fötr şapka bulunmaktadır. Takılan şapka yüz şeklini kısaltarak, elmacık kemikleri ve yanakları ön plana çıkaracaktır. Böylece ideal orantılı bir yüz olacaktır. Geniş lastikli bol bereler, alından aşağı inen şapkalar bu yüz şekline uygun olan modellerdir.

Kalp Şeklindeki Yüzü Olanlar: Yüzdeki elmacık kemikleri ve alın geniştir. Çeneye doğru yüz sivrilmektedir. Çene yüzün en dar bölgesidir. Bu yüz şekline sahip olanlar dar şapkaları ve bereleri tercih etmeliler. 2018 yılı modellerinin vazgeçilmezi olan retro şapkaları ve Fransız bereleri rahatlıkla kullanabilirler. Bu yüz şekline daha çok spor şapkalar gitmektedir. 2018 yılı modası olan binici şapkaları da kullanabilirler. Abartısız orta kenarlı şapkalarda kişide güzel durmaktadır.

Kare Yüzü Olanlar: Yüzün hatları birbirine eşit olduğu için her türlü şapka tasarımını kaldıran bir biçimdir. Alın ve çene arasındaki uyum yüzün yapısını güçlendirir. Dairesel örgü şapka modelleri, Fransız bere modelleri, fötr şapka modelleri, spor şapkalar, kalın lastikli bereler kare yüzde mükemmel bir birleşim meydana getirir. Kulaklığı olan şapkalar bu yüz şeklinde çok zarif durmaktadır. 2018 yılına ait tüm moda şapkaları takabilecek yüz şeklidir.

Oval Şekilli Yüzler: Oval yüz şeklinde daralmış bir alın ve çene vardır. Hatta yumurtayı bile andırabilir. Alın ve çene bu yüz yapısında daha geniştir. Her türlü şapka denenebilir. Alın ve çene diğer hatlara göre daha geniştir. 2018 yılı modelleri arasında olan kürk şapkalar ve binici modeller oval yüz şeklinde çok etkileyici durmaktadır.

Yuvarlak Yüzler: Yüz hatları birbiriyle çok orantılıdır. Kapatılacak herhangi bir hata bulunmamaktadır. Sıkı, dar şapkalar bu yüzler için çok uygun değildir. Yüzdeki açıları yansıtmak için yüksek taçlı şapkalar, asimetrik stilleri, fötr şapkalar, retro şapkalar yüzü daha dengeli gösterir. Dar şapkalar yüzün yuvarlaklığını daha ağırlaştırır.

Şapka alınacağı zaman her türlü şapka denemekten çekinmemek gerekir. İstenilen, tercih edilen herhangi bir şapka da denenebilir. Şapka kıyafetle uyumlu olduğu gibi, ruh hali ile de uyumlu olmalıdır. Diğer kıyafet ve aksesuarlardan farklı bir yapıya sahiptir. Sıra dışı bir şapka kişiyi marjinalgösterebilir. Şapkayı saha zengin ve hoş göstermek için küpe kolye ve bilezik takılabilir.

Kendi yüz şeklinize en uygun olan 2018 şapka, atkı ve bere modellerini sitemizden beğenerek, tercih edebilirsiniz. Sizlere fikir olması amacıyla 2018 şapka ve bere modellerini sizler için bir araya getirdik.

Author

Share