2018 Makyaj Trendleri | Hanımların Dünyası

loading...

2018 Makyaj Trendleri

2018 Makyaj Trendleri

2018 Makyaj Trendleri

 

Bayanlar acısından makyaj söz konusu olduğunda özellikle kıyafet ve makyaj arasındaki uyum en çok dikkat edilen konulardandır. Toplumda en sık yer alan bayanların makyaj konusunda aşırı titiz davrandıkları gözden kaçmamaktadır. 2018 makyaj trendleri değerlendirildiğinde gelecek dönemlere ait cesur ve canlı renklerin daha fazla seçenek tarzı oluşturduğu görülmektedir. 2017 yılı makyaj trendleri olarak geride kalan dönemler içerisinde ruj, oje, allık, far, rimel olarak 2 tonlu renk seçenekleri kullanımda olduğu görülmüştür. 2018 olarak gelecek döneme ait seçenekler söz konusu olduğunda dudak renklerinde kestanenin ağırlıkta olduğu erik ve kiraz tonlarının yeni sezonun trendleri olacağı anlaşılmaktadır. Ruj konusunda aşırı seçici olan bayanlar 2 tonlu dudak renklendirmesine bu sezonda da seçenek yaratacağı anlaşılmaktadır.

2018 makyaj trendleri kapsamında yer alan göz farı kullanımı açısından renk seçeneği bol canlı ve eğlenceli renklerin ön plana çıktığı görülmektedir. Pistlerde yer alan makyaj örnekleri içerisinde renk tonlamaları cesur maviye daha çok önem vermektedir. Göz kalemi kullanımında ise beyaz göz kalemi ve bunun yanında siyah göz kalemi kullanımından ziyade neon pembe daha canlı ve dikkat çekici bir görsellik yaratmaktadır. Kaş seçenekleri olarak eskiye göre daha kalın kaşlar ve boyalı modeller daha çok tercih edilmeye başlamıştır. 2018 Kış Makyaj Seçenekleri Bu sezonun en dikkat çekici trend makyaj seçeneği göz bölgesinde oluşturulan gökkuşağı renklendirmesi olmaktadır. Bu tip gökkuşağı tarzı makyaj farklı bir görünüm kazandırırken özgün bir yapı ortaya koymaktadır. Yapılan bu renklendirme gözlerin daha ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

2018 makyaj trendleri kapsamında yer alabilecek olan gökkuşağı tarzı makyaj önümüzdeki sezonun göz alıcı seçeneklerindendir. Gözlerdeki bakış ve renk doğallığı korunmasını amaçlayan doğal tarz makyaj göz bölgesinde hafif renk tonlarının kullanılması ile ortaya çıkarılmaktadır. Bu kapsamda oluşturulan makyaj trendleri göz kapaklarında canlı renkler kullanarak etkileyici bir maske oluşumu sağlanmaktadır. Kirpiklerde yapılan renklendirme enteresan bir görsellik ortaya çıkarırken kalabalık içerisinde farkındalık yaratmayı en iyi şekilde sağlayıcı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi çalışmalar 2018 makyaj trendleri içerisinde sıkça görebileceğiniz özel seçimlerden olmaktadır.

Ruj seçenekleri olarak kırmızı rengin en çok kullanıldığı makyaj trendleri içerisinde aynı rengin farklı tonu kullanılarak dudaklarda fark yaratacaktır. Kırmızının baştan çıkarıcı etkisi ateşli bir görünüm katarak 2 ton renk ağırlığı ile farklı bir şekil ortaya koyacaktır. En göz alıcı makyaj trendleri konusunda özellikle parti, festival, özel geceler, eğlence alanları gibi yerlerde cesur makyaj seçenekleri marjinalliği en iyi şekilde ortaya çıkaran trend oluşumları olmaktadır. Göz kenarlarının geniş renklendirmeleri ile uzun göz kirpikleri ve asi bir saç yapısının oluşumu 2018 makyaj trendleri alanında marjinal seçimlerden olmaktadır. Kısa veya toplanmış saçlarla yapılmış olan yarım göz kalemi uygulaması seksi bir görünüm kazandırarak 2018 kış makyaj trendleri alanında farklı bir seçenek oluşturmaktadır. Metalik renklerin ağırlıkta olduğu göz farı uygulaması sayesinde göze etkin bir görünüm kazandırılmaktadır.

2018 yılında eyeliner uygulaması gözü üstten ve alttan kaplayarak etkili bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. 2018 yılında sıkça kullanılacak olan eyeliner beğeni kazanma konusunda farklı bir tasarım olacağı kesindir. 2018 sıra dışı makyaj trendleri konusunda göz kapaklarını tamamen boyayarak kalın göz kapağı oluşturma işleminde cesur makyaj trendleri oluşturulmaktadır. Bu tip makyaj önerileri cesur bayanların 2018 makyaj trendleri oluşturmasında etkin rol oynayacak seçeneklerdir. 2018 yılında kaşlar üzerinde yapılacak makyaj etkileri söz konusu olduğunda bu konuda en çok kullanılabilecek olan ağartılmış kaş yapısı yılın kış makyaj trendini oluşturacaktır. Göz kapaklarının kahverengi renge bürünmesi özgün bir hava yaratırken saç rengi ile bir bütünlük sağlayacaktır.

Dudaklarda kullanılan rujlar 2018 yılının sonbahar makyaj trendleri acısından koyu renklerin daha çok tercih edileceğini göstermektedir. Beyaz tenli bayanların koyu renk ruj kullanımı dudakları ön plana çıkararak daha dikkat çekici bir yüz ortaya koyacaktır. Pastel renklerin ve soft makyaj seçeneklerinin özellikle göz bölgesinde şeftali tonlarının 2018 sonbahar- kış makyaj trendleri içerisinde yer alacağı kesindir. 2018 makyaj trendleri klasik görünümden tamamen uzaklaşarak bu tür kalıplar rafa kaldırılmaktadır. Yeni tasarım grafiklerinin oluşturulması natürel etkinin ön plana çıkması 2018 sonbahar-kış makyaj trendlerini etkili bir şekilde ön plana çıkaracaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb