2018 KOLYE MODELLERİ

Author

Categories

Share

2018 KOLYE MODELLERİ


Kolye denince, bayanların kuğu gibi boyunlarını süslemesinin yanı sıra dekolte bölgelerini taçlandıran, beklide bir bayana sunulmuş en güzel süs unsuru geliyor insanın aklına. Bu sene kolye modelleri her seneninkinden daha zengin gibi görünüyor. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki kolyeler bu sene kalın ve dikkat çekici. Bu iri görünümlü kolyeler, ince boncuk dizilmiş, ya da zincir, deri vesaire materyallerle de boynu bol bol dönerek te geniş ve kalın objeler olarak çıkıyor karşımıza. Çok derli toplu kolyeler artık öyle kolay kolay moda olmuyor. Bol sarkıtlı, örneğin yaprak sarkıtlı kolyeler, dev taşlar birbirinin içine geçmiş, birbirine sarılmış irili ufaklı karışık renklerde boncuk dizeleri çok moda mesela. Şunu da unutmamalıyız ki, kolyelerde yazın ortalık daha da renklenecek ve şenlenecek.SOFİSTİKE KOLYELER: Hayvan figürleri, mini taşlı baykuşlar, seni leylekler getirdi mesajlı ağzında heybe taşıyan kolyeler, mini kedi figürleri, farklı ebatlarda içi dolu ya da boş çerçeveli kalp kolyeler, melek kanatlı kolyeler, tek taş savarovsky kolyeler, tek inci damla sarkıtlı kolyeler, Esmaül Hüsna kolyeleri, taşlı ağaç dalları, başı halkalı melek figürleri, farklı formlarda kelebek ve kuşkanadı figürleri, yaprak figürleri, iri çınar yaprağı modellemeleri tek objeli ve tek kısa gold ya da gümüş zincir ucunda takılan kibar ve abiye kolyelerden mevcut.

OKSİTLENDİRİLMİŞ KOLYELER: Bu sene yine oksitlendirilmiş metaller oksitli bakır, krom, oksitli gümüş, oksitli gold ve platin rengi metaller kullanılarak çalışılmış kolyelerde çok moda. Örneğin oksit bakır bir kolye tek sıra birbirine kenetlenmiş birer sıra eskitmeli yaprak sıralamasından oluşabilirken, bazen de 4 ya da 5 sıra dizilmiş taşlarla etnik hava uyandıran kolyelerde mevcut.

İNCİ KOLYELERDE: Bir tek sıralı anne kolyelerinden tutun da 3-4 sıra dönen inci kolyelerden yine incili oluşturulmuş sarkıtlılar da keza çok moda. Salkımlandırılmış inciler, inci sıralı boyun halkaları, elmas görünümündeki taşlara sarılmış inci kolyeler bizleri bekliyor. Abartılı inciler, iri-ufak incili aralarına savarovsk taşlar atılmış şaha şahalı kolyeler, hatta uçuk mavi ve uçuk pembelere boyanmış makro incili abartılı kolyelerde son moda olanlardan.

DEV ZİNCİRLER: Yine bu sene çok tercih edilen koyleler, gümüş, sarı ve bakır metallik tonlardaki orta ve iri zincir örgüler oldu. Bayanlar bazen kocaman, makro sarı bir metalik zinciri boyunlarına atıverirken, bazen de birkaç sıra dolanmış ince zinciri boyunlarına takmakta.ETNİK KOLYELER: Etnik kolyeler gerek spor gömlek yakalarının arasından, gerek straplez ya da askılı elbiselerin yakasında veya tişörtlerin boynunda özellikle de yaz aylarında çok tarz durmaktadır. Genellikle gümüş, bakır gibi metallerin yanı sıra etnik paralar ve objelerin zaman zaman mavi, mercan, yeşil renkli taş veya boncukların kullanıldığı çok şık takılardır. Bazen boynu sımsıkı saran kalın gümüş tasmalardan akan şıngırtılı boncuklar boyuna dökülür üzerinden. Bazen de, el oyası ipliklerle yapılan örneğin üzerinde mavi göz olan takılardır. Bazı modellerinde de mini mikro mavi-turuncu boncuk dizelerinden oluşturulmuş mozaikler bir kilim misali boyunları süsler.

KRİSTAL TAŞLI KOLYELER: Hanımlar gösterişi sevdiğinden, kristal boncuklarda çok gösterişli olduğundan, bu sene de çok moda. Tek renk, örneğin mor kristal taş döngüsünden oluşan 3 sıralı kolyelerin her renginden bulunabilmekte. Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, mor gibi rengarek kristal taş dizelerinin, yarım ay şeklinde boynu süsleyen modelleri çok moda. Yanı sıra fazla abartılı, dev kristal taşlardan oluşan abiye ve avangard kolye modelleri de yok değil.

DOĞAL TAŞLAR: Doğal taşlarda bu sene su yeşili çok moda Yanı sıra yazların vazgeçilmezi turkuaz ve mercan kırmızısı da yine çok moda olacak. Doğal taşlı kolyelerde tek sıra ya da 2-3 sıralı turkuazlarla, ortada gümüş çerçeveli göbek taşı madalyonluları da mevcut. Renkli doğal taşlıları da, iğne oyasından çiçeklileri de çok moda.

TAHTA BONCUKLU KOLYELER: Görenleri, tahta boncuklar adeta çıldırmış dedirtecek kadar abartılı ve çılgın tahta boncuklu kolyeler bu sene çok moda. Şöyle ki, mini mikro boyda o kadar çok tahta boncuk bir araya gelmiş ki, kolyeye baktığınızda belki yüzlerce mini boncuğu sayabileceksiniz. Örneğin mavinin açıktan koyuya tonlarında salkım salkım mini boncuklu kalın boyun kolyesi de çok hoş ve bunun her renginden de yapmışlar.

GEOMETRİK ŞEKİLLİ KOLYELER: Bu sene geometrik şekillerden üçgen temalı kolyeler ve takılar çok moda. Boyunları çevreleyen siyah üçgenler ve bunlara montelenmiş altın rengi üçgenler sırayla devam ederek inen yanı sıra göğüs arasındaki dev üçgen tabeladan oluşan takılar gibi birçok üçgen kolye takı tasarımını sık sık görmeniz mümkün.

Author

Share

Önceki İçerikKahkül Modelleri
Sonraki İçerik2018 ‘ DA KOTON KADINI