2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri

2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri

2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modelleri

İnsan özellikle değişen çevre koşullarına uyum sağlamasıyla bilinen bir canlıdır. Bu fizyolojik olarak başarılı yöntemlerle gerçekleştirsek de aslında uzun zamandır kıyafetler sayesinde de bu konuda oldukça başarılı bir yapıdayız. 2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri seçimi mevsim durumuna ve kullanılan kumaş durumuna göre oldukça önemlilik arz eder. Özellikle yetişkinler kıyafet seçimlerinde dikkatli davranabiliyorken çocuklar için ebeveynler olarak daha özenli davranmak gerekebilir. Onların sağlıkları için mutlaka kıyafet alırken dikkat etmemiz gereken özellikle bilimsel unsurlar vardır. Çocuğumuzun neye karşı alerjisi olup olmadığını biliyorsak eğer kıyafet satın alırken bunu göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle 100 pamuklu kıyafetlerin daha sağlıklı olduğunu söylemek gerekir.

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modelleri-1

Yapılan araştırmalara göre pamuklular egzaması olan çocuklarda kaşıntıya neden olmaz. Yine çoraplarda da bu tercihlerin kullanılması önemlilik taşır. Kıyafetlerin sıvı deterjansız ve ya uzun uzun durulamaya uygun bir şekilde yıkanabiliyor olmasına dikkat ediniz. Erken yaştaki çocukların yağ tabakaları daha ince olduğu için yetişkinlere göre ısı değişimlerine daha olurlar. Özellikle de ısı kayıplarının daha fazla olacağı düşünüldüğünde yetişkinlere göre her daim bir kat fazla giydirilmelerinde faydası vardır. Vücut ısılarının 37 derecenin altına düşmemesi için özen gösterilmelidir. Kız bebekleriniz için tulum şeklinde kıyafetler seçilebilir. Bacaklarını ve kollarını kolayca içine alabilen, hareketleri kısıtlamayan kıyafetler olmalıdır.

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modelleri-2

Yaz aylarındaysa çocukları güneşten korumak için dikkatli olunması gerekir. Kıyafet seçiminde ince iki kat ve özellikle şapka tercih ediniz. Her ne olursa olsun çocuklarınız için kıyafet alırken dikkat etmeniz gereken şey ise; merdiven altı dükkânlardan ve kalitesiz ürünler almak yerine bilinen güvendiğiniz yerlerden kıyafetler alınmasıdır. Bilinen yerlerdeki koşullara dikkat ederek ürünlerini tasarlar ve gerekli yerlerden onay aldıktan sonra piyasaya sürmektedirler. Kız çocuğu sahibi olmak günümüzde kızgın ateşi avuç içinde tutmak kadar zordur. Zira günümüzde kız çocuklarına yönelik tehlikeler tarihin hiçbir döneminde bu kadar sinsice süslenerek sunulmuş değildir.

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modelleri-3

Özellikle kızlarını dindar bir ahlakla yetiştirmeye çalışan anne babaların işleri ise hiç de sanıldığı kadar kolay olmadığını başta söylemekte fayda var. Kız çocuklarının yaratılışları gereği hassas bir duygu dünyasına sahip ve bir o kadar da bir başkasının tesirinde kalabilecek özellikleri mevcuttur. Ki zaten bu özellik nedeniyle evliliklerdeki dengeyi en iyi sağlayabilen kişidir kız çocuklarıdır. Fakat maalesef bir yandan baş üstünde altın bir taç gibi taşınacak bu özellikleri eğer ki, çocukluk yıllarında nasıl kullanılacağı ayarlanamaz ise yüz kızartıcı özellikler olmaya da aday oluyorlar. Hiç uzaklara gitmeye hiç gerek yok hemen yanınızda yakınımızda ailesi dindar olup da, çocuklarının dinle ilgisi olmayan onlarca kişiyi kim sayamaz.

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modellerinden

Mahremiyet eğitimi duygusal bir eğitimle başlayacağı için çok erken yaşlardan itibaren başlanmalıdır. Önemli olan şey çocuğun duygusal gelişim sürecinin içine girebilmiş olması gibi. Bu yaş dönemi de çocuğun hemen hemen iki yaşına tekabül etmektedir. Bir başka ifadeyle çocuk duygu dünyasını kullanmaya başladığı bu dönemde artık mahremiyet eğitiminin ikinci dönemine başlanılmış olacaktır. İkinci dönem diyoruz çünkü iki yaş öncesi dönemde de çocuklarda görsel ile taklit kabiliyetleri yüksek olduğu için sadece yapay ve suni olarak çocuklarda mahremiyet hissi verilmesi gerekmektedir.

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri

2018 Kız Çocuğu Kıyafet Modelleri Resimleri

2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modelleri2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modellerinden-12018-kiz-cocugu-kiyafetleri-32018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modellerinden-22018-kiz-cocugu-kiyafetleri-22018-kiz-cocugu-kiyafetleri-modellerinden-32018-kiz-cocugu-kiyafetleri2018-kiz-cocugu-kiyafetleri-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb