2018 Bohem Gelinlik Modası

Author

Categories

Share

2018 Bohem Gelinlik Modası

 

 

Eskiden gelinlik modasında balık, prenses ve kabarık modeller çok daha fazla tercih edilirdi. Ancak son zamanlarda gerek tasarımcıların kreasyonlarında gerekse de vitrinlerde daha sade modellere sıklıkla rastlanır olmuştur. Bunlardan bir tanesi de bohem gelinliklerdir. Özellikle 2018 bohem gelinlik modası açısından çok zengin bir yıl olmuştur. Gelinler bu moda sayesinde sade bir şıklıkla birlikte oldukça rahat bir düğün geçirmeyi de garantilemiştir. Bohem Gelinlik Modelleri 2018 yılı boyunca etkisini ve yerini kaybetmeyen bohem gelinlik modelleri arasında etnik desenler ve vintage objeler fazlaca kullanılmıştır.

Örgü ve dantelin bir arada kullanıldığı gelinlik modellerinde kumaş olarak pazen, keten, deri, kadife ve yün gibi çok çeşitli materyaller kullanılarak tasarımlar özgünleştirilmektedir. Bu yönüyle bohem gelinlik modelleri tasarım ve yaratıcılığın sınırlarını bir hayli zorlamaktadır. Sadece etnik çizgilere sahip gelinliklerin değil avangart tarzda motiflerin de kullanıldığı bohem gelinlik modelleri romantik bir gelin olmayı hedefleyenler için harika seçenekler sunmaktadır. 2018 bohem gelinlik modası için kullanılan renkler de bir hayli marjinal. Krem ve kırık beyaz haricinde tozpembeler ve pastel tonlarda tasarlanan gelinliklerin en öne çıkan kısımları fırfırların bolca kullanılarak hareketli hava yaratılmasıdır.

Bohem Gelinlikler Nasıl Kombinlenmeli? Düğününüzde bohem tarzda bir gelinlik seçmeyi düşünenlerdenseniz şık olmak adına kullandığınız aksesuarlara ve yapacağınız kombine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayakkabı ve aksesuar seçiminde düğün organizasyonunun konsepti de bir hayli önem taşımaktadır. Bohem tarzdaki düğünler kumsalda ya da kır düğünleri için uygun olmaktadır. Eğer bohem tarzda gelinliğinizi kumsalda yapılan bir organizasyonda giymeyi düşünüyorsanız kesinlikle düz tabanlı bir ayakkabı tercih edilmelidir. Bohem gelinliklerle tercih edilebilecek bir diğer ayakkabı modeli ise dolgu topuklu ayakkabılardır.

Ayakkabıların 2018 bohem gelinlik modası açısından uygun olması içinse etnik ya da vintage desenler taşıması daha şık olmaktadır. Öte yandan saç aksesuarlarının da çiçek ya da dantel desenlerle süslü olması daha romantik bir görünüm yaratmada çok etkili olmaktadır. Eğer gelinlik modelinde çok fazla süsleme işleme bulunuyorsa kurdele gibi çok sade saç aksesuarları da tercih edilebilmektedir. Bohem Gelinliklere Uygun Saç Modelleri Bohem gelinlik modeli denildiğinde ilk akla gelen gelin saçı modeli salaş topuzlar ve salık saçlar olmaktadır. Dalgalı ve salınmış gelin saçı modellerinde daha çok saç aksesuarları kullanılırken salaş topuzlarda daha çok inciler ve küçük çiçek şeklindeki tokalar tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır. Bohem tarzda her ne kadar püsküller moda olsa da iş gelinliklere gelince püskül yerine danteller daha fazla tercih edilmektedir.

Author

Share