2017 Yılına Damgasını Vuracak Saç Renkleri

Author

Categories

Share

2017 Yılına Damgasını Vuracak Saç Renkleri

Saçlarınıza özen gösteriyor musunuz? Rengi, boyu, ışıltısı, canlılığı sizin için önemli mi? Kim hayır der ki? Kadın ya da erkek olsun, saç dendiği zaman herkes irkilir. Sağlıklı saçlara sahip olmak, gür bir görünüm elde etmek, ahenk sağlamak herkes için önemlidir. Fakat, söz konusu kadınlar ise, konu bir kez daha önemlidir. Adeta görsel bir şölen haline gelen saçlar, kadınların en önemli aksesuarıdır. Rengi, teninizle uyumu, yakışması, kalitesi, ışıltısı. Çok fazla işlem gören saç zamanla yıpranır, eski özenini kaybedebilir. Bunun için, en güvendiğiniz isimlerle çalışmak ve saçınıza gereken özeni sağlamak yine sizin elinizde. Kuaförlere sık gidiyor, sık sık renk mi değiştiriyorsunuz? O zaman artık bir karar vermenin zamanı. Özellikle yeni bir yılda, yeni trendleri öğrenmişken, belki de son bir kez daha kuaföre uğrar ve öyle de devam edersiniz. Kim bilir?

O yüzden sizlerin de yakından ilgileneceği,2017 yılına damgasını vuracak saç renklerini, en moda olan saç renklerini ele alıyoruz. Yeni sezonda hangi renkler öne çıkacak? Belki de sahip olduğunuz renk, yıla damga vuracak.Televizyon ekranlarında parlayan her yıldızın mutlaka bir şeyi örnek alınır oldu. Son yıllarda kendinden sıkça söz ettiren bir yer olan saç da artık bunlara dâhil. Uzun zamanlardan beri süre gelen, televizyon isimlerinin saç trendlerini takip etmek yavaşlamıyor, üstelik kadınlar arasında da ivmesini hızlandırıyor.Bunlara eşlik eden son zamanlarda rengini belli eden, çilek sarısını duydunuz mu? Bildiğimiz tarçın renginin daha açığı, daha ılımlı ve daha karamel bir hava katan bu renk, 2017 yılı için öne çıkıyor. Özellikle ten rengi açık olan kadınlarda kendini porselen gibi bir makyajla gösteren bu renk, hanımların kuaförlerine sıkça sunduğu bir moda akımı haline geliyor.

Teniniz beyaz ya da beyaza yakın, yüzünüz ise bu rengi masum bir görünümle taşıyacak, bakımlarınız dâhilinde size sorun çıkarmayacaksa, neden bunu denemeyesiniz? O halde, çilek tadında bir sarı aklınızda olsun.Sarıdan vazgeçemeyenlerden misiniz? Yakışan bir ten de, yakışan bir yüz de, bizce de vazgeçilmemesi gereken tonlardan biridir sarı. Taşıması zor, iddialı ama renk seçeneği ile de pek çok sarının karışımını içinde bulunduran eşsiz bir renk. Hem masum, hem çekici, hem farklı, hem de canlı bir doku gibi. Uzun zamandır kullanılan röfleler şöyle dursun, pek çok ufak dokunuşlarla kumral rengine sahip olunan kişilerce de çok tercih edildi. Omre, balyaj olarak genç kızlarında dilinde olan sarının tonları, her yaş grubu dâhilinde de kullanılıyor. İster platin, ister kırık sarı, isterseniz civciv gibi sıcacık. Tarzınız, gündelik yaşam biçiminiz, kullandığınız kıyafetler, yaptığınız işe kadar pek çok ayrıntının saklı olduğu saç boyalarında, sarı rengini de buna göre değerlendirirseniz, çok işe yarayacaktır.

Birkaç sezondur tercih edilen bir model ise bu sefer yerini sağlam kılıyor. Şu hoş kokulu tarçınlar. Her renk tipine uymayacak ama yakışan yüz de ve ten de ise harikalar yaratacak olan bu renk için, denemeye değer. Hem spor, hem de kaliteli bir asillik katan bu renk için, tek yapmanız gereken rengin akmasını engellemek için, en güvendiğiniz ürünleri kullanmanız. Birkaç defa aralıklara yinelenen saç boyasının tazeliğini korumak için, önce saç tipinizi ele alın. Eğer cansız ve yıpranmış bir kökünüz varsa, biraz düşünün deriz ama yine de ‘ben gereken özeni veririm’ diyenlerdenseniz, mutlaka farkı anlayacaksınız.

Bir başka renk ise, aynı zorluk ama aynı güzellikle olan kızıl kahve tonu. Kahverenginin sıcaklığı, kızılın ışıltısı ile beraber olunca ortaya doğal bir güzellik çıkıyor. Kullanımının zor olması ise, size zorluk çıkartmasın, tıpkı tarçın rengi, bakım konularında özeni gösterirseniz, saç renginiz kendini bulacak ve rengini koruyacaktır. Kızıl tonlarını içeren boyalarda, dikkat etmeniz gereken nokta, akma payıdır. Eğer başka bir tona geçmek isterseniz kızılın değdiği alanda, sık sık alt yapınızı gözden geçirmeniz gerekir. Kızıl kahveden sonra sarı yaparsanız zorlanırsınız mesela. Eğer tek renk ile devam edenlerdenseniz iddialı olun.

Boyalı olan saçlara gereken özeni vermek için, aralıklarla kestirin. Böylece daha modern bir görünüm elde edecek, aynı zamanda saçınızı havalandıracaksınız. Yoksa kırıklarınız dibe doğru bir ilerleme gösterecektir. Yüz hattınız, yaptığınız iş, ‘sıklıkla kuaföre gidemem’ bile demeniz, sizin seçtiğiniz renklerde önemlidir. Unutmayın, dibi farklı ama uçları boyalı olan saç sizi hoş göstermez. Dip boyalarınızı zamanında yaptırın ki her zaman uyumunuz baki olsun. Aynı zamanda şampuan ve bakımlarınızla saçınızı güçlendirin. Siz gülün, saçlarınız ışıldasın.

2017 Yılına Damgasını Vuracak Saç Renkleri Resimleri

Author

Share