2017 Tığ İşi Yazlık Bluzlarının Yapılışı | Hanımların Dünyası

loading...

2017 Tığ İşi Yazlık Bluzlarının Yapılışı

2017 Tığ İşi Yazlık Bluzlarının Yapılışı

2017 Tığ İşi Yazlık  Bluzlarının Yapılışı

Bayanların giyime olan düşkünlüklerini hepimiz biliriz. Bu nedenle bayanlar bir kıyafet seçmeden önce en az 5 mağaza dolaşırlar ve bu konuda tam olarak karar verme güdüleri gelişmez. Çünkü onların aradıkları çok farklı modellerdir. Fark yaratmak değişik bir görselliği sunmak isterler. Bu onların yaşam şekillerini belirler. Örneğin bayan bluzları her sene en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. Biz sizlere en çok moda olan tığ işlemeli bayan bluzlarından bahsedeceğiz. İster hazır alın isterseniz kendiniz örerek ömür boyu kalıcılığını koruyunuz. Bu tamamen size kalmış bir şeydir. Eğer bunu kendim örmek ve el emeğimi ortaya sermek istiyorum derseniz size bunun nasıl yapılması gerektiği hakkında birkaç bilgi vereceğiz. Evinizde oturduğunuz yerden güzel el sanatlarınızı ortaya çıkartabilirsiniz. O halde 2017 tığ işi yazlık bluzlarının yapılışı nasıl olur hep birlikte tarifini öğrenelim.

Tığ İşi Yazlık Bayan Bluzunun Tarifi ve Yapılışı

1.Motif: Bu model en çok iki motifin birleşmesi ile oluşur. Bu nedenle size vereceğimiz örnekte iki modelin şeması çizimi ve motifi bulunmaktadır. Önce yapmanız gereken elinizde yapacağınız bluza uygun ip ve ipin ayarında tığ olmasıdır. İşe önce sihirli halka yaparak başlıyorsunuz. Hemen ardında 6 zincir çekiyorsunuz. Çektiğiniz zincirleri halkanın içine bandırarak bir trabzan yapıyorsunuz. Sonra 3 zincir daha çekerek bu trabzanın içine yuva yapıyorsunuz. Halkanın içinde en az 6 yuva olacak şekilde örme şekline devam ediyorsunuz.2.tura geçtiğinizde ise tekrar 6 zincir çekmek ile işe başlıyorsunuz. Çektiğiniz altı zinciri bir önceki trabzana batırmak için 2 zincir çekerek bu işleme devam ediyorsunuz. 6 zincir çek ve bir diğere trabzana batır hemen ardından 2 zincir çek yuva yap. Aynı işlemi yuvarlak tepsi oluncaya kadar devam edin ve yuvaların zamanla fazlalaştığını fark edeceksiniz. Eliniz artık bu pratik örmeye alışacak küçücük başladığınız halka kocaman tepsi halini alacaktır. Birinci motif tepsiyi andıracak ve sizin istediğiniz büyüklüğe gelene kadar bu işlem devam edecektir. Geçelim şimdi ikinci motifin yapılışına. Bakalım ikinci şekilde hangi deseni ortaya çıkartacağız.

2. Motif: 8 zincir çekiyorsunuz ve bunu sonradan halka oluşturuyorsunuz. Hemen ardından 4 zincir daha çekiyorsunuz.1 trabzan 1 zincir şeklinde devam ediyorsunuz. Halka büyüyene kadar bu sıralamayı sürdürüyorsunuz 4 zincir bir trabzan şeklinde giderek bununda tepsi şeklini almasını bekliyorsunuz. İstenilen büyüklüğe geldiğinde ise bitiriyorsunuz. Bu iki parçadan sonra benzer modeller ve ayarlar ile kolları ve yakaları yaparak parçaları birleştiriyorsunuz. Yaka kısmı açık ve geniş duracak şekilde olması için düşük omuz yaka modelinden örüyorsunuz. Burada sizin hayal gücünüz çok önemlidir. Eğer tam olarak yapmak istiyorsanız internet aracılığı ile canlı video ve örme modellerinden de yardım alabilirsiniz. Dilerseniz mağazalardan 2017 tığ işi bluz modellerinden satın alarak benze örneklerini bakarak da uygulayabilirsiniz.

2017 Tığ İşi Yazlık  Bluzlarının Yapılışı Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb