2017 TESETTÜRDE PANTOLON MODASI

Author

Categories

Share

2017 TESETTÜRDE PANTOLON MODASI

 

Eski yıllara göre tutuculuğunu ve at gözlüklerini bir yerlere kaldırmış olan tesettür giyimin son yıllarda favori tercihi pantolonlu , tunikli , pantolon etekli giyim tarzı sadece tesettürlü değil tesettürsüz kadınların bile ilgisini olağan üstü derecede çekmiş durumda . Olması gereken de zaten buydu . Tesettürün çağ atlamasını sağlayan bu giyim şekli kadını şık gösterirken aynı zamanda da rahat davranabilmesini sağlıyor . Bu kadarla da kalsa iyi eskiden olsa tesettür kıyafetlerine maddi olarak güç yetirmek çok zordu ama artık semt pazarlarında bile gayet şık ve güzel bir sürü kıyafet bulmak mümkün . Unutmadan , bu senenin pantolonları daha açık renklerde ya da çok koyu olarak vitrinlerde yerini almış durumda . Bir çok formda bir çok pantolon bulmak mümkün olmakla birlikte bu yıl diğer yıllara oranla boru ya da dar paça pantolonlar üzerine renkli tunikler le harika bir görüntü sergiliyor .

Bu tarz da giyinecek olan hanımlara küçük bir tavsiye , eğer boyları kısa ise pantolonun üzerine giyecekleri tuniğin çok uzun olmaması gerekir ve mutlaka ayakkabı olarak platform topuk tercih edilmelidir . Bunun dışında açık tenli olanlar daha çok toprak tonları ya da mürdüm tonlarını tercih ederlerse çok şık bir görüntü elde edeceklerdir ama illaki açık tonlar giyilecekse kıyafetin üzerine koyu tonlu bir kemer , fular veya eşarp düşünülebilir . Tercihen sarı dar paçalı bir pantolon üzerine koyu yeşil bir tunik veya bluz hoş bir görüntü sergileyecek ve modaya da uygun olacaktır . Kombin olarak bu sene çok fazla karmaşıklıktan yana olmayıp daha sade renkler , desensiz kıyafetler tercih ediliyor . Desenden vazgeçemeyenler varsa eğer hemen belirtmek gerek ki kıyafetin en az bir parçası sade olmalı ki çok fazla gözü yormayan bir görüntü elde edilebilsin .

Sade beyaz boru paça bir pantolon üzerine kırmızılı beyazlı gelincik desenli japon yaka bir tunik mükemmel bir görüntü sağlayacaktır ve bu tarzın ayakkabısı da mutlaka beyaz olmalıdır . Sadeliği tamamlamak açısından dar paça pantolonlarda ayakkabı önemlidir çünkü bu tarzda ayaklar ön plana çıkıyor . Ayrıca tercihen yine ayakkabı ve eşarbın renginin tutturulması şık ve hoş bir izlenim bırakacaktır . Tuniklerin üzerine şıklığı tamamlamak açısından küçük bolerolar tercih edilebilir . İç ve dışta tezatlık oluşturarak görüntüde bütünlüğü sağlarken , hanımefendi görüntünün altındaki gizli enerjiyi de açığa çıkaracaktır . Toplum tarafından iyi giyinenin de iyi karşılandığı bir dönemi yaşamaktayız bu bakımdan uyum ve şıklık bir kadın için her zaman ön plandadır . Hele de çalışan bir kadınsa kıyafetin içine resmiyeti de katmak gerekir ki bu çok önemli bir beceridir . Kıyafetlerin dili yoktur ama bedeni onlar konuşturur .

2017 TESETTÜRDE PANTOLON MODASI RESİMLERİ

Author

Share