Moda Bayan Modası 2017 Tesettür Modası

2017 Tesettür Modası

-

- Advertisment -

2017 TESETTÜR MODASI SPOR KOMBİNLERİ

Saygıdeğer okurlarımızla daha önce 2017 sonbahar-kış modasında ne gibi dokunuşlar, kombinler var birkaç kombin örneği de vererek genel bir bakış yapmıştık. Bu yazı dizimizdeyse sonbahar-kış modasındaki spor tesettür esintilerine bir bakmak istedik. Hiç şüphesiz ki özellikle çalışma hayatında olan modern bayan akımları, şıklığın yanında zaman zaman da olsa spor rahat çizgilerde aramakta. Yanı sıra evden dışarı çıktığında dışarıda uzun soluklu vakit geçirmeyi planlayan bayanlar, spor hatta salaşa varan çizgilerden faydalanmak arzusunda. Sizlerde dış mekanlar da vaktinizin büyük kısmını geçirmeyi sevenlerdenseniz bu spor kombinlerden sık sık faydalanmanızı tavsiye ederiz. Zira spor ama yanı sıra kadının her daim bakımlı olduğunu imgeleyen genelde anform( formsuz) spor şık modeller, son senelerde çok trend ve biz bayanlarca tercih edilmekte. 2017 yılının özgür ve aktif kadınını vurgulayan bu stillere bir göz atalım.

2017 denim şıklığı: Hiç kuşkusuz ki denim (kot-bluejeen) her daim insanlar tarafından sevilerek giyilmiş ve kabul görmüş bir parça. Tüm dünyaca sevilmiş ve kabul görmüş bu parçalardan mutlaka ama mutlaka birkaç basic (ana) parçayı dolabınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca kullanımı ve kombini kolay olan bu parçalar, sizi daha genç ve özgür hissettirecek. Kot pantolonlar da birçok kesim ve renge sahip elbette. Sizde mağazalarda denediğiniz renk ve kesimdeki kot pantolonlardan, 1-2-ya da 3 adet değişik renk ve kesimde olanlarından gardrobunuza eklemelisiniz. Bizden bir tavsiye isterseniz de, son senelerde bol kesimli kotlar out. Şu sıralan daha gözde olan kot kesimleri daha ziyade vücuda oturan:

streigth(tayt) tarzı veya dar kesimliler. Üzerimize uzun tunik veya gömlekler giyeceğimizden sorun yok. Bir diğer trent kot kesimi de: dizlere kadar dar inen, dizden itibaren bileklere doğru bollaşan scarlet cinsi kesimler. Burada söylememiz gereken bu ikinci kot modeli sizi daha uzun ve ince gösterebilme hilesine sahiptir. Çünkü paçalar geniş ve uzun boru şeklinde indiğinden altına istediğiniz yükseklikteki steletto ve platformlu topuğu saklayabilirsiniz.Kombinlerimize geçmeden kot pantolon hakkında bahsetmek istediğimiz bir konu da renk konusu. Puslu maviler ve puslu griler, açık maviler, taşlanmış kot tonları gözün içine içine vuran net lacivert ve parlak renklerden her zaman daha soft ve hoş duracaktır unutmamalısınız.

Evet, kot pantolon hakkındaki yorumlarımızı yaptıktan sonra geçelim birazda spor kombinlemelerimize. Burada üzerimize giyeceğimiz en büyük kurtarıcılarımız yine tunikler ve gömlekler olacaktır.Örneğin, puslu koyu mavi dar bir kotun üzerine, siyah dar kollu aşağı doğru genişleyen salaş bir coton tunik, rahatlığının yanında çok tarz görünmenizi sağlayacaktır. Kot pantolona en, en, en, çok hava veren bir başka unsur da güderi veya süet görünümlü nude tonda botlardır. Bu ikisinin uyumuna sizlerde bayılacaksınız. Kombininizin altına açık kahve tonlarında güderi bir bot giyerek tarzınızı taçlandırmanızı öneririz. Boynunuza takacağınız (bildiğiniz gibi püskül bu sene çok moda) kahve püskül detaylı takı botlara şık bir gönderme yapacaktır. Bizce eşarbınızı açık kahve tonlarından seçmelisiniz.

Ve işte 2.  kombin: Aynı kombinin bir benzerini farklı renklerde oluşturabiliriz. Örneğin aynı tarzda bir kotun üzerine sütlü kahve tonlarında farklı kaygan kumaşlarda bir an-form salaş inen tunik kullanabilirsiniz. Bu kez krem tonlarında ama parlak kumaşlardan oluşmayan mat kumaştan bir eşarp kullanmalısınız. Zira bizim fikrimizce baştan aşağı parlayan kumaşlar hoş olmayacaktır. (mat bluze-parlak eşarp, parlak eşarba-mat giysi gibi) Ve yine gri tonlarında giyeceğiniz bir süet çizmede kombininizin altında gayet abartısız duracaktır. Bu sade resme, boynunuza takacağınız birkaç sıradan oluşan deri objeler sizi tarza kavuşturacaktır.

3. Kombinimizde renkleri biraz koyulaştırmak istedik. Bu kez biraz daha dark blue ya da dark grey (koyu mavi-koyu gri) renkten oluşan dar kot üzerine, acı yeşil an-form salaş bir tunik giyerek, altına sivri burunlu salaş bir kovboy tarzı (country) botu seçebilirsiniz. Bu da değişik bir hava yaratacaktır. Bu tarzın üzerine ancak deri veya güderi veyahutta tüylü takı objelerden kullanabilirsiniz. Eşarp konusunda da aşırılığa kaçmamalısınız. Solgun renkleri tavsiye ediyoruz.

 

Kombin 4: Bu tarzı da renkli sevenler için düzenledik. Gece mavisi an-form bir tunik ve altına az önce yukarda bahsettiğimiz üstü oturan dizden itibaren genişleyen paçalara sahip olan kottan önereceğiz. Kotun rengi mutlaka açık mavi olmalı. Aksi takdirde üzerinizdeki renk boğulur. Başınıza soft (yumuşak) tonlarda lila bir eşarp, altına da yüksek topuklu bir açık kahve tonda bot giyebilirsiniz. Bu kadar renk yanına bir de takı kaldırmayacağından bu kombinasyona takı önermiyoruz.

Kombin 5: Bu farklı kombindeyse hoş elbiseyi de andıran diz üstü gri tonlarından oluşan kapitone kumaştan oluşan spor bir tunik. Tuniğin omuz ve etek ucu beyaz sarkıtlı dantellerle detaylandırılmış ve farklı olarak altına siyah deri tayt önererek tunikdeki dantel detaylara ters köşe yapıyoruz. Biliyorsunuz ki bu sene birden fazla çeşit objeyi bir arada kullanmak çok moda. Altına da gri tonlarında bir booty (bot) çok stil görünmenizi sağlayacak. Bu kombine takı önermiyoruz çünkü dantel ve deri detayı bir aradayken takının yerini alabilecektir.

6.Kombin: Ve işte yine size spor şıklık kategorisine de girebilecek sade bir kombin: Üzerinize soft pudra pembesi tonlarında, yakası dantel yakadan oluşan romantik bir gömlek, altınaysa belin üst noktasına oturarak saran kalın kemerli yere kloş kesimde inen siyah etek. Bu kombinin altına şık taşlı babetlerden giyebilirsiniz. Takı takmanız önerilmez zira yakadaki danteller takının yerini tutacaktır.

Bu günde sizlere spor şıklıktan oluşan 6 adet kombin yapmaya çalıştık. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

2017 Tesettür Modası Resimleri

Önceki İçerikKalem Etek Kombinleri
Sonraki İçerikYatak Odası Dekorasyonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you