2017 Sonbahar Kış Gucci Moda Haftası

Author

Categories

Share

2017 Sonbahar Kış Gucci Moda Haftası

sonbahar-gucci-modasi
Gucci markası 1906 ‘ da Floransa ‘ da Guccio Gucci ‘ nin saraciye dükkanı olarak kurduğu House of Gucci ile başladı . Markanın asıl doğuş yılı 1881 yılıdır . Kurucusu ‘ nun babası bir zanaatkardı nitekim evladının da öyle olmasını tercih etti ama o çok daha fazlasını başararak dünya hazır giyim liderliğini elinde bulunduran bir marka haline geldi . Gucci yeteneğini deri parçaları üzerinde keşfetti ve ilk deri çanta tasarımlarını binicilere satarak başladı . Gitgide beğeni toplayan tasarımcı daha sonraları kabına sığamayarak daha büyük çantalar , valizler tasarlamaya başladı . Bu kadar beğeni toplayan ürünleri sonunda bir marka altında toplamaya karar veren ünlü tasarımcı ilk perakende satış mağazasını Roma ‘ da Via Condotti ‘ de açtı . Ticari yeteneği her geçen yıl biraz daha büyümeyi gerektiren Gucci daha çok fark edilen logoları ile değişik çantalar tasarlamaya devam etti . Fakat Gucci öldükten sonra mağazalarını bir çok dünya ülkesine taşıyan genç akrabaları imparatorluğa yeni soluklar getirdi ve çantanın yanında hazır giyim sektörüne de el attı .
Gucci markasının Sonbahar – Kış koleksiyonunda hemen hemen bütün canlı renkleri görmek mümkün olmakla birlikte daha çok ince detaylarla ve süslemelerle tasarımlara yeni ve orjinal bir soluk getirilmiş . Koleksiyonun içerisinde daha çok renkli ekose desenleri ve Gucci markasına özel tasarım desenler var üstelik hiç bir yerde bu kadar güzellerini bulmak mümkün değil . Podyumda ilk sırada yer alan tasarım yılan derisi formunda , dedektif yakalı , karpuz kollu , ve beli kuşaklı trençkot . Tasarım görünsün diye tek başına sergilenmiş ama altına giyilen kırmızı ten çorap ve siyah babet tarzı ayakkabılarla tam bir küçük hanımefendi yaratılmış . Baştaki o fileli şapka ile de bir lady havası estirilmiş adeta . Çantasından tutta ayakkabısına kadar gucci marka lila renkle bezenmiş kürklü bir tasarım . Bu tasarım kürkün altına da yine başka bir kıyafet tercih edilmezken boyundaki lila gül ve ayaklardaki lila yazlık ayakkabılar ile enteresan ama hoş bir kare yakalanmış .
Diğer tasarımcılar gibi biraz gerilere giden Gucci markasının 1970 – 1980 ‘ leri andıran yeşil , tamamen payetli , etek uçlarında balık desenleri olan midi boydan biraz daha uzun olan elbise denizlerin derin sularını andırıyor . Kol , omuz başları , boyun ve yaka ayrıca da etek uçları ve yırtmaç detayında ince küçük kürk kullanılması gayet elegan bir görüntü ortaya koymuş ve üzerindeki parlak zincir baskılı detay zaten aşırı enerjik bir tasarıma enerji patlaması gibi olmuş . Tasarımlarda tamamen özgür stiller söz konusu iken tasarımların renkleri üzerinde keskin geçişler oluşturmayarak hareketli ve enerjik olan koleksiyona bir durgunluk sağlamışa benziyor . Fuşya bir takımın üzerine kırmızı , heybetli , omuzlarda taşınan bir kürk iliştirilmiş . Takımın siyah düğme ve yakaları canlı tasarımın daha enerjik olmasını sağlarken ceket üzerindeki cep kapakları resmi bir havanın hoş iki elemanı olmuşlar .

Author

Share