2017 Sonbahar Gelinlik Modası

Author

Categories

Share

2017 Sonbahar Gelinlik Modası

 

Kimisi yaz gelini olmayı ister kimisi güz gelini olmak ister. Yaz mevsimini terk ettiğimiz ve güz mevsimine ilk adımları attığımız şu günlerde güz gelinlerinin de gelinlik telaşı arttı. Trendlere uygun olan ve daha modern bir görünüm çizmek isteyen gelinler gelinlik arama çalışmalarına da başladı. Gelinlik giymek hemen hemen her genç kızın rüyasıdır. Dolayısıyla gelinlik seçimi oldukça mühim bir konudur. Hayatının belki de en önemli günü olan gelinler için gelinlik seçimi büyük dikkat ve özen gösteren bir durumdur. Her yıl olduğu gibi bu senenin de gelinlik trendleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. 2017 sonbahar gelinlik modasına uygun bir gelinlik seçmek isteyen gelin adayları, trendleri yakından takip etmeye başladı. Bunun için de 2017 sonbahar gelinlik modası hakkında yazılan yazılar ve görseller , gelin adaylarının büyük dikkatini çeker hale geldi. Bu yazı da 2017 sonbahar gelinlik modasına dair bazı ipuçları vermektedir? Peki 2017 Sonbahar Gelinlik Modası Trendleri Neler Olacaktır?

2017 sonbahar gelinlik modası trendlerinin başında omzu açık gelinlik modelleri vardır. Romantik ve zarif bir gelinlik giymek isteyen gelin adayları omuzları açıkta bırakan gelinlik modelleri giyebilirler. Senenin gelinlik trendlerinden bir diğeri de sade, fazla işlemesi ve gösterişi bulunmayan farklı tarz ve kesimleriyle dikkat çeken minimalist gelinliklerdir. Gelinlikler bilindiği üzere masumluğu simgeleyen bir giysidir. İşte bu sene de tasarımcılar masumluğu vurgulayan tasarımlar ortaya koyacaktır. Gelinliklerde bir yandan danteller kullanıp feminen bir hava yaratırken, viktoryen tarzı yakalar ile transparan detaylar gibi tasarımlarla da masumluğu vurgulamaya yönelik çalışmalar yapmışlardır. 2017 sonbahar gelinlik modası trendleri arasında ilk göze çarpan modellerden biri de fiyonk detaylarının yer aldığı gelinliklerdir. Bu seneki gelinliklerin bir çoğunda fiyonk detayları yer alacak, üstelik her zamankinden büyük fiyonklar olarak görüleceklerdir. Daha çok sırt kısmında detaylandırılmış büyük fiyonkların olduğu gelinlikler en dikkat çeken modellerdendir.

2017 sonbahar gelinlik modasında 3 boyutlu dokular sıklıkla tasarlanan modellerden biridir. Bu tarz gelinliklerde danteller yine kullanılacak ancak danteller üzerinde 3 boyutlu bir doku meydana getirilecektir. Bunun için de danteller üzerine işlenmiş güpürler, çiçek aplikeler, büyük fırfır detayları ve makrome işlemeler bu 3 boyutlu dokuyu oluşturacaktır. Üstelik dantel üzerine bezenmiş bu işlemeler gelinliğe romantik bir hava katacak, bir yandan da vücut hatlarını daha belirgin hale getirerek gelinliğe feminen bir görünüm kazandıracaktır. 2017 sonbahar gelinlik modasında her zevke uygun gelinlikler düşünüp tasarlanmış da denilebilir. Mesela dans etmeyi seven gelin adayların oldukça hoşuna gidecek dans elbisesini andıran gelinlikler de sezonun en çok göze çarpanlarından biridir. Bu tarz gelinliklerde püskül ve fırfır detaylarına sıklıkla yer verilmiş olup, bir kısmı ise kat kat tüylerle hareketlendirilerek oluşturulmuş. Oldukça rahat ve eğlenceli görünen bir gelinlik tarzıdır. Üstelik oldukça hareketli bir gelinlik modeli olduğu için ayriyeten bir saç aksesuarı gibi bir aksesuarında kullanılmasına gerek olmayacaktır.

Sezonun bir diğer trendi ise asimetrik etek şeklinde tasarlanan gelinlik modelleridir. Bu tarz gelinliklerde gelinliğin etek kısının önü kısa arkası uzun şeklinde bir tasarım oluşturulmuştur. Bu tip gelinliklerde gelinlikler hem düşük bel olarak hem de yüksek bel olarak hazırlanmıştır. Kişi vücut tipine göre bel seçeneği tercih etmelidir. Mesela bacak boyu uzun olan gelin adayları düşük bel asimetrik etekli bir gelinlik modeli seçebilir ve ayrıca bu tarz bir gelinlik ile ayakkabılarını da ön plana çıkartabilir. Kısa etekli gelinliklerde sezonun trend gelinlikleri arasındadır. Ancak kısa gelinlikler herkesin kullandığı bir model değildir. Fakat son yıllarda kısa gelinlik modasına uyan birçok gelin vardır. Kısa eteklerde çan etekler, mini etekler gibi çok fazla seçenek vardır. Bunların içerisinde A kesime sahip, diz altı çan etekli kısa gelinlik modeli en beğenilen modellerdendir. Üstelik bu tarz bir vintage gelinlik ile güzel bir saç aksesuarı da kullanılabilir. Sadeliği ve masumluğu ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları sade gelinlikleri tercih edebilirler. Ayrıca bu tarz bir gelinlikle saç aksesuarı kullanmak da oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır. Böyle bir gelinlik kişiyi hem şık hem zarif bir havaya büründürecektir.

2017 gelinlik modası trendleri arasında maskülen tarza sahip olan gelin adaylarının da hoşuna gidecek modeller bulunmaktadır. Mesela pantolon gelinlikler tam maskülen tarza hitap eden bir modeldir. Ancak yine de pek sık tercih edilen bir gelinlik modeli değildir. Bu tarz gelinliklerde pantolon takımlar gibi tulum gelinlikler de bulunmaktadır. 2017 gelinlik modası trendlerinden bir diğeri de ince askılı gelinliklerdir. Oldukça zarif bir gelinlik olan bu modeller birçok gelin adayı tarafından kullanılmaktadır. Sezonun bir başka gelinlik trendi ise düğme detaylarıdır. Bilhassa sırt kısmında detaylandırılmış düğme detaylarının yer aldığı modeller en dikkat çekenlerinden birisidir. Yılın farklılıklarına gelince en farklılık yaratanlardan biri renkli gelinliklerdir.

Author

Share

Önceki İçerik2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri
Sonraki İçerikCilt Bakımı