2017 Kurban Bayramı

Author

Categories

Share

2017 Kurban Bayramı

2017-kurban-bayrami

2017 kurban bayramı arife günü miladi takvime göre 31 ağustos Perşembe günüdür. 2017 kurban bayramı ne zaman derseniz birinci günü 1 Eylül Cuma günü olmaktadır. Bu tarihlerde yurdumuzun çoğu bölgesinde sonbahar havası yaşanmaktadır. Fakat güney kesimlerinde hala deniz turizminin devam etmesi kurban bayramı 2017 tarihi bazı deniz turizmi düşünenler için hala devam etmektedir. Bu alanda yapılan aktiviteler aslında kurban bayramı gereklerini yerine getirdikten sonra zaman kaldığında yapılabilir. 2017 kurban bayramı bir gün öncesinde zafer bayramının denk gelmesi çifte bayram coşkusunu yaşamak da fırsat tanımış olmaktadır.

2017-kurban-bayrami

Bayram tatili 2017 kurban bayramı tatili bazı durumlarda uzatılması kamu personelinin daha fazla dinlenmesini sağlayarak performans arttırıcı etkisinin olduğu görülmektedir. Kurban bayramı ayın kaçında olursa olsun dini gereklerin yerine getirilmesine mani olmamaktadır. Çünkü asıl yapılması gereken dinlenmeden ve bayramın asıl amacı olan kurban kesimi işleminin uygun bir şekilde yerine getirilmesi önem arz etmektedir. Kurban bayramı nedir? Bu konuda yapılan birçok açıklamadan da anlaşılacağı gibi sahip olunan nimetlerin herkesin kendi içinden geldiği gibi dini kurallar çerçevesinde paylaştığı gün olmaktadır. Bu paylaşım et paylaşımı olarak dini kurallar çerçevesinde kesilmesinde sakınca görülmeyen herkesin maddi gücü yettiği kadar kesmesi uygun olan bir davranış olmaktadır.

2017-kurban-bayrami-tarihi-3

Bunun yanında kurban bayramı nedir. Kurban bayramı Müslüman âleminin hicri takvim zamanlamasına göre zilhicce ayının onuncu günü başlayan ve dört gün süre ile gerçekleşen dini günlerden olmaktadır. Bu zaman içerisinde kurban kesilmesi dini açıdan uygun olduğuna karar verilmiştir. Bunun dışında ki günlerde kesilen kurbanlar adak niteliği taşımaktadır. Kurban bayramı tatili kaç gün olacağı çalışan kesim tarından sürekli merak edilen bir durum olmaktadır. Fakat bu gibi durumlar resmi makamların yapacağı çalışmalar sonucunda belli olmaktadır. Bazı kesimler kurban bayramı telaffuz ederken 2017 kurban bayramı ne zaman veya 2017 kurban bayramı hangi tarihte diye birbirine sorarken farklı kesimlerde 2017 kurbanlık bayramı ne zaman diye sorulduğu da olmaktadır.

2017-kurban-bayrami-1

2017 kurban bayramı tatili kaç gün diye merak edenler için bir ip ucu vermek gerekirse 2017 kurban bayramı son günü pazartesi olması haftanın diğer günlerini de bayram tatili sayma ihtimali biraz fazla olabilir diye düşünülmektedir. Kurban bayramı ayın kaçında olduğundan ziyade haftanın hangi gününe denk geldiği daha önemli olmaktadır. Çünkü tatilin bir hafta gibi uzun bir süre olabilmesi için bayram günlerinin hafta içi olması önem arz etmektedir. 2017 kurban bayramı süresince deniz sezonunun yanında yayla turizmi de rağbet gören bir aktivite olarak özellikle Karadeniz yaylaları bu konuda en güzel yerler olmaktadır.

2017-kurban-bayrami-2

Eylül ayında biraz serin olmasının yanında vücudu dinçleştirici havası bu bölgede yaşayanlar tarafından daha iyi bir şekilde anlatılmaktadır. 2017 kurban bayramı süresince eğer tatil süreside bir hafta olursa bayram tatili içinde termal tatil yapma imkânları da değerlendirmeye alınabilecek aktivitelerden olmaktadır. Bayramda akraba ziyaretini atlamamak 2017 kurban bayramı süresince de aynı düşünce tarzını benimsemek gönül alma açısından faydalı olacaktır. Dostların gönlünü almak büyüklerin ellerini öperek gönül bağınızı güçlendirmek dini inançlar açısından da uygun görülmesinden dolayı aksatmamak gerekmektedir. 2017 kurban bayramı bayram namazı kılmakta bu gereklerin yerine getirilmesinde en güzel anlardan olmaktadır

2017-kurban-bayrami-gunleri-2

2017 Kurban Bayramı Resimleri

2017-kurban-bayrami-gunleri2017-kurban-bayrami-tarihi2017-kurban-bayrami-gunleri-32017-kurban-bayrami-tarihi2017-kurban-bayrami-tarihi-12017-kurban-bayrami-gunleri2017-kurban-bayrami-tarihi-2

 

Author

Share